Akıncı Üssü yanında 3 şüpheli bilgisayar

Giriş Tarihi: 31.8.2016
Akıncı Üssü yanında 3 şüpheli bilgisayar

Kazanlı muhtar Gürağaç, 15 Temmuz’da darbecilerin karargâh olarak kullandığı Akıncı Üssü yanındaki kabak tarlasında 3 bilgisayar buldu. cihazlara

Kazan ilçesine bağlı Fethiye Mahallesi'nin muhtarı Halil İbrahim Gürağaç, önceki akşam üzeri kontrol amacıyla gittiği Akıncı Üssü'nün hemen yanındaki kabak tarlasında 2 dizüstü bilgisayar ve 1 tablet gördü. Üssü çevreleyen tel örgüye yaklaşık 50 metre uzaklıkta bulduğu bilgisayarlardan birinin sağlam olduğunu fark eden Gürağaç, yağmurun başlaması nedeniyle ıslanıp zarar görmesin diye bu cihazı evine götürdü ve ya haber verdi. Gürağaç'ın ihbarı üzerine tarlaya gelen jandarma ekipleri, araştırmalarının ardından incelenmek üzere bilgisayarları aldı. Muhtarın yağış sırasında ıslanmaması için evine götürdüğü bilgisayarın da jandarma görevlilerine teslim edildiği öğrenildi.

'KANLARI YERDE KALMASIN'
Muhtar Gürağaç, 4. Ana Jet Üssü 143. Filo Komutanlığı yanındaki kavun tarlasına kavun almak için gittiğini söyledi. Kavun yetiştirdiği arazisinin hemen yanındaki kabak tarlasını kontrol ederken 2 dizüstü bilgisayar ve 1 tablet bulduğunu belirten Gürağaç, şöyle konuştu: "Bilgisayarlardan biri ve tablet kırılarak hasar görmüştü. Sağlam olanı da yağmaya başlayan yağmurdan daha fazla zarar görmesin diye korumaya alıp eve götürdüm ve jandarmaya haber verdim. İnşallah bu bilgisayarlardan hain darbecilere ait birtakım bilgi ve belgelere ulaşılır ve 250 kahraman yürekli şehit kardeşimizin kanı yerde kalmaz. Eğer bu bilgisayarlardan bir şeylere ulaşılırsa da kendimi mutlu sayarım."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akıncı Üssü yanında 3 şüpheli bilgisayar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN