Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Teleferikte bakım bitti kabinler yola koyuldu

Bakım ve onarım nedeniyle çalışmasına bir süre ara verilen Yenimahalle Şentepe teleferiği, bugünden itibaren yeniden hizmet vermeye başlayacak

Giriş Tarihi: 31.8.2016
Teleferikte bakım bitti kabinler yola koyuldu
Bakım ve onarım nedeniyle bir süre hizmetine ara verilen Şentepe teleferiği, çalışmaların tamamlanmasıyla, bu sabah 06.00'dan itibaren yeniden hizmete başlıyor. Şentepe'yi Yenimahalle Metro İstasyonu'na gidiş ve geliş olarak çift yönlü bağlayan teleferik sistemi, Ankaralıları tekrar taşımaya başlayacak.

PARÇALAR İTHAL EDİLDİ
EGO Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığı yetkilileri, Şentepe teleferiğinin rutin bakımı sırasında bazı arızalar tespit edildiğini, onarım için gereken parçaların da ithal edilerek yenilendiğini söyledi. Bakım ve onarım işlemlerinin tamamlanmasının ardından test sürüşlerinin yapıldığını ifade eden EGO yetkilileri, bu hizmetin güvenli ve sağlıklı şekilde, kaldığı yerden devam edeceğini kaydetti.

25 BİN KİŞİ FAYDALANIYOR
Toplu taşıma amaçlı teleferiğin, 'de ilk kez başkentte kullanıldığına çeken yetkililer, 10'ar kişilik 106 kabinden oluşan teleferik sistemiyle günde ortalama 20-25 bin Ankaralı'nın, Şentepe'den Yenimahalle Metro İstasyonu'na, metrodan çıkanların da Şentepe'ye ulaştırıldığını belirttiler. Metro ile senkronize çalışan teleferik sistemi, hem trafiğin rahatlamasına yardımcı oluyor, hem de , yaşlı, çocuk, her kesim tarafından rahatlıkla kullanılabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Teleferikte bakım bitti kabinler yola koyuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN