Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şimdi sanat zamanı

Giriş Tarihi: 1.9.2016
Şimdi sanat zamanı

Mamak’ta sonbahar ve kış ayları bu yıl da sanatla iç içe geçecek. Mamaklılar belediye konservatuvarında , ve halk oyunları eğitimleri alacak

Mamak Belediyesi Konservatuvarı yeni dönem öğrenci kayıtlarına başladı. Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, ve halk oyunları branşlarında eğitim verecek olan konservatuar kayıtları 23 Eylül Cuma gününe kadar devam edecek. Tam bir okul gibi çalışan konservatuvarda bu güne kadar yüzlerce sanatsever eğitim aldı. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Belediye olarak Mamaklı gençlerimizi eğitim, kültür ve sporda en güzel şekilde eğitim almaları için elimizden gelen her türlü desteği ve imkanı sağlıyoruz. Mamak Kültür bünyesinde eğitim çalışmalarına devam eden konservatuarımızda kendilerini yetenekleri doğrultusunda geliştirmek isteyen bütün sanatseverleri bekliyoruz" dedi.

EĞİTİM 2 YIL DEVAM EDECEK
Konservatuvara müracaat edecek kursiyerlerin 2 adet vesikalık fotoğraf, 1 kimlik fotokopisi ile şahsen Mamak Kültür Merkezi bünyesinde bulunan kurs kayıt bölümüne müracaat etmesi gerekiyor. Mamak Belediyesi Tiyatro Konservatuvarı uzman hocalar eşliğinde eğitimlerini sürdürüyor. Tiyatro Bölüm Başkanı Kenan Olpak, Türk Sanat Müziği Bölüm Başkanı Ali Toprak, Türk Halk Müziği Bölüm Başkanı Adnan Şahin ve Halk Oyunları bölümünde ise Yahşettin Konak ve Sevda Patır gibi usta isimler eşliğinde eğitimler sürdürülüyor. 2 yıl devam eden eğitimler sonrası mezunlara sertifika da veriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şimdi sanat zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN