Büyükelçilik’ten Mango Festivali

’ın Büyükelçisi Mahmud, “Bu meyveyi tatmış olan herkes bilir ki mango meyvelerin kralıdır ve bugün kral yeniden Ankara’da” dedi

Giriş Tarihi: 2.9.2016
Büyükelçilik’ten Mango Festivali

'ın Büyükelçiliği'nde mango festivali düzenlendi. Festivale, Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcıları Metin Mutanoğlu ile Mustafa Özkaya, Avrupa Birliği Bakanlığı Müsteşarı Büyükelçi Rauf Engin Soysal, AK Parti Van Milletvekili ve Türkiye- Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkan Vekili Burhan Kayatürk ile birçok ülkenin büyükelçileri ve yetkililer katıldı.

'MEYVELERİN KRALI'
Festival, 15 Temmuz şehitleri, Türkiye, Pakistan ve diğer yerlerde terör saldırılarında hayatlarını kaybedenler için 1 dakikalık saygı duruşuyla başladı. Açılış konuşmasını yapan Pakistan'ın Ankara Büyükelçisi Süheyl Mahmud, Pakistan'ın dünyanın en büyük beşinci mango üreticisi olduğunu hatırlatarak, mangoyu Türk piyasasında kolayca bulunabilir hale getirmek için yoğun bir şekilde çabaladıklarını söyledi. Mahmud "Bu meyveyi tatmış olan herkes bilir ki mango meyvelerin kralıdır ve bugün kral yeniden Ankara'da" dedi.

MANGO İÇİN VAN'DAN GELDİ
Festivalde söz alan Kayatürk de Meclis tatilde olduğundan Van'da bulunduğunu, söz konusu Pakistan ve mango olunca sırf bu etkinlik için Van'dan geldiğini, yarın tekrar geri döneceğini ifade etti. Konuşmalardan sonra katılımcılara, mangodan yapılan farklı türlerde yiyecek ve içecekler ikram edildi. Öte yandan, festivalde, içinde Anadolu Ajansı'na ait fotoğrafların da yer aldığı Pakistan'ı tanıtan bir fotoğraf sergisi açıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükelçilik’ten Mango Festivali
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN