Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bölgesel markalaşma i şaha kaldırdı

yatırımlarıyla dikkat çeken Ünal Akpınar AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Birol Akpınar, “bölgesel markalaşma”nın yurtdışı tanıtıma büyük katkı sağlayarak turizmi şaha kaldırdığını söyledi

Bölgesel markalaşma turizmi şaha kaldırdı
Starlight Resort Hotel ve Sunrise Park Resort & Spa Hotel'le sektörüne önemli katkılar sağlayan Ünal Akpınar AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Birol Akpınar, hükümetin son yıllarda başlattığı "bölgesel markalaşma" atağı ile Antalya'da açılan EXPO, yabancı sanatçıların katılımıyla düzenlenen konser ve etkinliklerle spor müsabakalarının yurtdışında tanıtıma büyük katkı sağladığını söyledi.
Öncelikle işletmenizden ve kendinizden kısaca bahseder misiniz?
Starlight Resort Hotel, Ünal Akpınar AŞ bünyesinde var olan ve büyümeye devam eden bir tesis. Kısaca Ünal Akpınar AŞ'den bahsedecek olursak, 1967 yılında Ünal Akpınar tarafından kuruldu. Ünal Akpınar AŞ, şuan yarım asra yaklaşan serüveni ile birçok sektörün kalbine kadar inmiş bir kurum. Altyapı çalışmalarından Şanlıurfa tünelleri gibi pek çok büyük ve önemli projeyi başarıyla ülke kalkınmasının hizmetine sundu ve sunmaya devam ediyor. Bunların yanı sıra, gelişen 'nin ihtiyaç duyduğu birçok yatırım alanında hem ülkemizin insanına hem de ülke ekonomisine hizmet veriyoruz. HRS Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi, Starlight Resort Hotel, Sunrise Park Resort & Spa Hotel, Ünal Akpınar AŞ'nin gerçekleştirdiği yatırımlardan bazıları. Bu projelerin yanı sıra ülke insanına daha yaşanır kentler; sürdürülebilir binalar, tesisler, konutlar üretmeyi amaç haline getirdik. Ünal Akpınar AŞ olarak geleceğin Türkiye'sinde yeni projelerin, insan odaklı yatırımların öncüsü olmaya devam edeceğiz.
Turizm sektöründeki yatırımlarınız ne durumda?
Starlight Resort Hotel, 2008 yılından beri faaliyette, ultra her şey dâhil hizmet veren bir tesis. Sunrise Park Resort otelimize komşu. 'nın Kızılağaç turizm bölgesinde bulunuyor. Side'ye 8 km, Antalya Havalimanı'na 75 km uzaklıkta kalıyor. Tesisimiz denize sıfır konumda. Misafirlerimize özel 540 metre uzunluğunda kumsalımız var. Starlight ve Sunrise otellerimizde, 3'ü kapalı olmak üzere toplam 15 adet yüzme havuzu bulunuyor. Hem küçüklerin hem de büyüklerin eğlenebilmesi için mini kulübün yanında ayrı Aquapark yaptık. Konuklarımızın konforu adına tüm detayları düşündük.
Mutfağınızda neler var?
Farklı kültürlerin yemeklerine meraklı olan konuklarımız için, tesisimizde farklı beğenilere hitap eden 16 farklı restoranımız var. Misafirlerimiz, Meksika'dan Fransa'ya Uzak Doğu'dan İtalya'ya kadar bir çok dünya mutfağından lezzetler sunan a la carte restoranlarımızdan yararlanabiliyorlar.
Eğlenceye düşkün olanlar için ne gibi etkinlikleriniz var?
Kendimizi bir eğlence oteli olarak kurguladık. Her yaştan misafirlerimizin ihtiyaçlarına uygun birçok aktivite sunuyoruz. Çocuklu aileler için çocuklarının mutlu ve keyifli zaman geçirmesine ve güvenliğine büyük önem veriyoruz. Biz bu hususta çok ince düşündük. Özellikle 2016 yaz sezonu için tüm sezonu kapsayacak dolu dolu bir etkinlik takvimi düzenledik. Takvimimiz doğrultusunda bu yaz birçok sanatçımızı misafir ediyoruz. Funda Arar, Volkan Konak, Fatih Ürek, Suzan Kardeş, Gökhan Tepe, İlhan Şeşen, Emir Ersoy, İrem Derici gibi değerli sanatçılarımızın yer aldığı yaz konserlerimize bayram sonuna kadar devam ediyoruz. Öncelikli amacımız tatilden bir insanın beklentisi olabilecek ne varsa bunları sunabilmek, eğlencenin sınırlarını zorlamak.
Turizm bu sezon ciddi bir krizden geçiyor, bu krizi aşmak için neler yaptınız?
2016 yaz sezonu turizm sektörü için hayli zorlu oldu. Dış pazar kapıları büyük ölçüde kapandı. Kriz bizi başta bir araştırma sürecine götürdü. Pazar analizleri piyasa araştırmaları ardından yerli misafirlerimizin ne istediğini ne beklediğini anlamaya çalıştık ve belli sonuçlara ulaştık. Örneğin araştırmaların sonunda yerli turistin tatil anlayışında; deniz, güneş ve kumsalın yanı sıra doyasıya eğlenmenin, zengin bir menünün ve hatta 'şölen mangalı' talebini gördük. Her gün, çeşitliliği olan dev bir mangal şöleni yaptık. Kaliteden ödün vermeden böylesi bir hizmeti sunduğunuzda zaten karşılığını da görüyorsunuz. Bu sezon gelen misafirlerimizin memnuniyeti bizi bölgemizdeki 300 otel arasında en iyi 10 otel arasına yerleştirdi.

'TURİZM, BİRÇOK SEKTÖRÜ CANLI TUTUYOR'

Yerli ve yabancı turistin bölge ekonomisine katkısını değerlendirir misiniz? Antalya'nın ekonomisine hatta Türkiye ekonomisine turizmin katkısı tartışılamaz. Bacasız sanayi... Turizm, Antalya bölgesinde birçok sektörü canlı tutan bir yapı. Bölge insanının olduğu kadar Türkiye'nin birçok köşesinden gelen insanlara iş imkânı sağlıyor. Bu yıl başlarında yalnızca 200 bin nüfuslu Manavgat ilçesinden 60 bin kişinin iş imkânı olmadığı için ayrıldığı düşünüldüğünde turizmin hem istihdama hem de ekonomiye ne kadar büyük bir katkısının olduğu tartışmasız bir şekilde ortaya çıkıyor. İstikrarlı ve güvenli bir ortam, yabancı ülkelerle olan iyi ilişkiler yurtdışı turizm gelirleri açısından çok önemli. Devletimizin son yıllarda başlattığı bölgesel markalaşma atağı, Antalya'da açılan EXPO, yabancı sanatçıların katılımıyla düzenlenen konserler ve etkinlikler, spor müsabakaları Antalya'nın özellikle yurtdışında tanıtımına büyük katkı sağlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bölgesel markalaşma turizmi şaha kaldırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN