Halk Ekmek’ten Cerabluslular için ekmek fırını

ile yurtlarına dönen Cerabluslulara Halk Ekmek’ten büyük yardım...

Giriş Tarihi: 10.9.2016
Halk Ekmek’ten Cerabluslular için ekmek fırını

Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, "Fırat Kalkanı" Harekatı ile 'nin Cerablus kentindeki evlerine dönen halka taze ekmek üretecek. 'in Karkamış ilçesine mobil ekmek fırını gönderen Halk Ekmek, gıda sıkıntısı çeken halka sıcak ekmek dağıtacak. Cerablus ile Çobanbey kasabasını kapsayan bölgenin ÖSO'nun denetimine geçmesiyle, bölgedeki nüfus hareketleri için "AFAD Gaziantep İli Karkamış İlçesi Soylu İnsani Yardım İstasyonu" kurulmuştu.

DÖRT PERSONEL VE EKİPMAN YOLDA
Bu kapsamda Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden, bölgedeki ekmek ihtiyacının karşılanması amacıyla Halk Ekmek Fabrikası'na ait olan mobil ekmek üretim fırınının, ekip ve ekipmanlarıyla birlikte Gaziantep Valiliği emrinde görevlendirilmesi talebinde bulundu. Talep üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi de mobil ekmek fırınını, 4 personel ve gerekli ekipmanlarıyla birlikte Karkamış'a yolladı.

24 SAATTE 15 BİN EKMEK ÜRETİLİYOR
Mobil fırının yola çıkarılması sırasında tesiste hazır bulunan ve mobil fırını uğurlayan Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Ali İlkbahar, bölgedeki şartlara dikkat çekerek, zor koşullarda ekmek üretecek kapasitede olan mobil fırına ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Türkiye'de örneği bulunmayan fırının 24 saatte 15 bin ekmek üretme kapasitesine sahip olduğunu söyleyen Ali İlkbahar, daha önce de Türkiye'de doğal afet yaşanan yerlerde, Pakistan'da ve Filistin'de aynı şekilde hizmet verdiklerini ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek olarak büyük takdir topladıklarını anlattı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halk Ekmek’ten Cerabluslular için ekmek fırını
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN