İtaat et, rahat et

Giriş Tarihi: 11.9.2016
İtaat et, rahat et

Başbakan , Keçiören Belediye Başkanı Ak’ın oğlunun nikah törenine katıldı. Genç çifte öğüt veren Yıldırım “Sesler yükseldiğinde bir taraf idare ederek evliliği ayakta tutmalı” dedi

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın oğlu Yusuf İslam Ak (23) ile Sena Aksoy (21), Gölbaşı Vilayetler Evi'nde düzenlenen düğünle evlendi. Nikahın onur konuğu Başbakan 'ı ev sahibi Belediye Başkanı Mustafa Ak karşıladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in kıydığı nikahta çiftin şahitliklerini Başbakan Binali 'ın yanı sıra, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Seçim İşleri Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı üstlendi.

DÜĞÜNE BÜYÜK KATILIM
Siyaset, yargı ve bürokrasi dünyasının önde gelen isimlerinin buluştuğu nikaha AK Parti Ankara Milletvekilleri Ahmet Gündoğdu, Nevzat Ceylan, Ali İhsan Arslan, Emrullah İşler, Murat Alparslan, Vedat Bilgin, Halil Etyemez, Zeyid Aslan, Burhan Kayatürk, Ali Özkaya, Hüseyin Filiz, Pakistan, Azerbaycan ve Özbekistan Büyükelçileri, Kosova Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç, KKTC Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ve İlçe Belediye Başkanları, STK Temsilcileri, bürokratların da aralarında olduğu çok sayıda davetli katıldı.

'3 ÇOCUK' HATIRLATMASI
Çiftin nikahını kıyan Başkan Gökçek aile cüzdanını çifte vermesi için Başbakan Yıldırım'a uzatırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "üç çocuk" tavsiyesini de hatırlattı. Başbakan Yıldırım çiftin birlikte uzun ve ince bir yola çıktıklarını belirterek "Yol uzun ve ince diye endişe etmeyin, Ulaştırma Bakanımız sizin için bu yolları uzun duble yol yapıyor" esprisiyle salondakileri güldürdü.

GENÇ ÇİFTE ÖĞÜT VERDİ
Başbakan Binali Yıldırım "Üzüntülerinizi paylaşıp azaltacaksınız, sevinçlerinizi paylaşıp çoğaltacaksınız, sevgi, saygı ve sadakatle bu yolculuğa devam etmenizi diliyorum. Genç çiftimizin Allah bahtını açık etsin" dedi. "Evliliğin sırrı; itaat et, rahat et" deyince davetlileri güldüren Başbakan Yıldırım "Sesler yükseldiğinde bir taraf idare ederek evliliği ayakta tutacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İtaat et, rahat et
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN