Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pazarın gözdesi Keçisi

Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi tarafından yürütülen kampanyayla marka değeri artan Ankara Keçisi, bu yıl pazarlarında alıcının gözdesi oldu

Giriş Tarihi: 11.9.2016
Pazarın gözdesi Ankara Keçisi
Başkentte küçükbaşa artan ilginin parlayan yıldızı Keçisi oldu. Tiftik Keçisi adıyla da bilinen Ankara Keçisi, hem lezzetli hem de sağlıklı olmasıyla ilgi çekerken, lık tercihi olarak da kurban pazarlarında üç yıldır boy gösteriyor. Ankara'nın yanı sıra başta olmak üzere diğer illerde de alıcı bulan Ankara Keçisi, talep artışıyla yetiştiricinin yüzünü güldürdü. Ekonomik fiyatıyla da dikkat çeken Ankara Keçisi, kurban ibadetini yerine getirmek isteyen dar gelirlilerin de tercihi oldu.

YETİŞTİRİCİSİ MEMNUN
Ankara Keçisi yetiştiricisi Mesut Eroğlu "Yapılan projeler sayesinde Ankara Keçisi'nin satışı arttı. Bu yıl pazarda 3'üncü senemiz. Bundan önceki yıllarda Ankara Keçisi'ni tercih eden bu yıl da direk bize geliyor. Her geçen yıl satış artıyor. Ayrıca, hayatında hiç keçi eti yememiş insanlar var. Bu insanlar keçiye ön yargı ile yaklaşıyor. Onlar da eti tattıklarında ne kadar yanıldıklarını anlıyor ve tercihlerini Ankara Keçisi'nden yana kullanıyorlar" dedi. Eroğlu "Bu yıl satışların katlanacağı konusunda umudunuz daha fazla. Tanıtım çalışmaları için Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanlığı'na ve Ankara Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği'ne teşekkür ederiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pazarın gözdesi Ankara Keçisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN