Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Ormanlarımızı yangınlara karşı etmeyelim’

Giriş Tarihi: 12.9.2016
‘Ormanlarımızı yangınlara karşı kurban etmeyelim’
'nda vatandaşlarımızın orman yangınlarına karşı dikkatli olmasını isteyen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu "Orman yangınları daha çok piknik sonrasındaki ihmallerden kaynaklanıyor. Bu çerçevede sorumluluk alanlarımıza giren mesirelik alanlarda vatandaşlarımızın huzur içinde vakit geçirmeleri ve yangın riski için her türlü tedbiri aldık. Ormanlarımızı yangınlara etmeyelim" diye konuştu.

90'ININ İNSAN KAYNAKLI
Türkiye'de meydana gelen orman yangınlarının yüzde 90'ının insan kaynaklı olduğunu vurgulayan Veysel Eroğlu "Vatandaşlarımızın, şehrin gürültüsünden, stresinden biraz olsun uzaklaşıp, huzurlu bir ortamda tabiatla iç içe vakit geçirmek ve piknik yapmak istemelerini en tabi hak olarak görüyoruz. Ancak orman yangınları daha çok piknik sonrasındaki ihmallerden kaynaklanıyor. Bu sebeple vatandaşlarımızdan hassasiyet ve duyarlılık bekliyoruz. Özellikle mangal yakacak halkımız, na sebebiyet vermeme adına tesis ettiğimiz mesire alanları kullansınlar. Çünkü mesirelik alanlar, orman yangınları riskini azaltıyor" değerlendirmesinde bulundu.

DUYARLILIK BEKL İYORUZ
Sorumluluk alanlarındaki bölgelerde vatandaşların Kurban Bayramı'nı huzur içerisinde geçirmeleri için her türlü tedbiri aldıklarını belirten Eroğlu "Halkın can ve mal güvenliğini tehdit edecek her türlü duruma karşı da gerekli güvenlik önlemlerini aldık. Özellikle bir orman yangını görüldüğünde 'ALO 177' Orman Yangını İhbar Hattı'nın aranması konusunda vatandaşlardan duyarlılık bekliyoruz. Çünkü erken müdahalenin orman yangınlarının kontrol altına alınması açısından çok önemli olduğunu bilmeliyiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Ormanlarımızı yangınlara karşı kurban etmeyelim’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN