dünyası ekonomide son çeyrek için iyimser

Giriş Tarihi: 13.9.2016
İş dünyası ekonomide son çeyrek için iyimser

Çeşitli sektörlerden dünyası temsilcileri bayram tatili sonrası dönemdeki ekonomik performansa ilişkin beklentilerin ‘pozitif’ olduğunu açıkladı

adamları, yılın ilk çeyreğinde yüksek çıkan, küresel ekonomideki daralmanın da etkisiyle ikinci çeyrekte hız kesen büyümenin, olağan dışı gelişmelerin damgasını vurduğu üçüncü çeyrekte de bu eğilimi koruyacağı görüşünde. Ancak bayramdan sonra ticari hayat ve ekonomik faaliyetlerde canlanmanın başlayacağı ve son çeyrekte daha iyi bir büyüme performansı yakalanacağı öngörülüyor. Barışkent B.A. Grup Yönetim Kurulu Başkanı Barış , Küresel ekonomideki zayıflamaya rağmen Türkiye'nin ilk altı ay itibariyle yüzde 3,9'la iyi sayılacak bir büyüme kaydettiğini belirten , Ramazan ayı nedeniyle üretimin baskılandığı ve FETÖ'nün darbe girişimi, yakın bölgemizdeki savaş, Türk Ordusu'nun sınır ötesi operasyonu gibi olağan dışı gelişmelerin damgasını vurduğu üçüncü çeyrekte de büyümede yavaşlama eğiliminin devam edeceğini, ancak son çeyrekte trendin tersine döneceğini söyledi.

ASIL SIÇRAMA 2017'DE
Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi Başkanı Türker Naslı, Temmuz ayındaki başarısız darbe girişiminin de etkisiyle ekonomide zayıflayan koşulların sanayi üretimi ve ihracatta düşüşlere yol açtığını, ancak bu durumun kalıcı olmadığını vurguladı. Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç, "Biz sektör olarak, yılın son çeyreğinde ekonomide daha istikrarlı ve verimli bir döneme gireceğimizi, asıl sıçramanın ise 2017 yılında yaşanacağına inanıyoruz"ifadelerini kullandı.

ÇARKLAR DÖNECEK
Mebuskent'in yatırımcısı Aymor Grup'un Yönetim Kurulu Üyesi Kürşat Ayhan da, "Yılın son çeyreğinde ekonomide çarkların hızlandığı, üretim, yatırım şevkinin arttığı bir dönemin başlayacağını düşünüyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş dünyası ekonomide son çeyrek için iyimser
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN