Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lar yeni döneme pırıl pırıl girecek

Giriş Tarihi: 14.9.2016
Okullar yeni döneme pırıl pırıl girecek

Öğrenciler 19 Eylül’de ders başı yapacak. Eğitimciler pazartesi günü öğrencileri pırıl pırıl larda karşılamak için hazırlıkları tamamladı

ların açılmasına sayılı günler kala öğrencilerin sağlıklı ve huzurlu bir ortamda öğrenim görebilmesi için 'daki eğitim kurumları baştan aşağı onarımdan geçirildi. Köşe bucak tadilata alınan okullarda, hijyen ve sağlık ön planda tutulurken, derslik ve diğer alanlar öğrencilerin fiziksel yapılarına uygun olarak yenilendi. Birçok açıdan Çankaya bölgesinin sayılı okulları arasında olduklarını belirten Mustafa Kemal İlkokulu Müdürü Süleyman Koca, uzun zamandır tartışılan lavabo sorununu çözdüklerini belirtti. Koca, "Burası 50 yıllık bir bina olduğu için bakıma ihtiyacımız vardı. 275 öğrencimiz var. Anaokulu ve ilkokul öğrencilerimize eğitim veriyoruz. Okulumuzun tamamı yenilendi. Köşe bucak, kapı, pencere, tavan baştan aşağıya yenilenip, tamirden geçirildi. Yeni eğitim dönemine öğretmen ve okul olarak hazırız. Çocuklarımızın can güvenliği için lavaboları onların yaş gruplarına göre yaptırdık, tasarlattık" dedi.

EĞİTİMDE 'MUTLULUK' MODELİ
Gülen Muharrem Pakoğlu Ortaokulu Müdürü Bahri Yıldızbaş ise, "Eğitim gereçlerini çocuklarımızın mutluluk ve başarısını artırmaya yönelik tasarladık" dedi. "Kullandığımız malzemelerin çocukların sağlığına zarar vermemesine özen gösterdik" diyen Yıldızbaş şöyle dedi: "Gerekli ders araç-gereçlerimizi bakımdan geçirdik, öğretmenlerimizle yeni dönem üzerine programlarımızı konuştuk. Özellikle bu yıl görsel sanatlar noktasında detaylı çalışmalar yaptık. Resim, gibi alanlarda var olan atölyeleri geliştirip, yeni atölyeler ekledik. Tasarım sınıflarına ağırlık verdik. Yönetim, öğretmen ve öğrenci kadromuzla yeni döneme hazırız. Her yıl tartışmalı olan okul servisleri konusunda çalışmalarımızı da tamamladık, çocuklarımız güvenle yuvalarına ulaşabilecek."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okullar yeni döneme pırıl pırıl girecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN