Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni gar 29 Ekim’de açılacak üs olacak

Bakan Arslan, ı Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın katılımı ile Cumhuriyet’in kuruluş yıldönümünde yapmayı hedeflediklerini söyledi

Giriş Tarihi: 16.9.2016
Yeni gar 29 Ekim’de açılacak ankara üs olacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 'da yap-işlet-devret modeliyle adeta havalimanı gibi çok modern, çok güzel bir terminal yaptıklarını belirtti. Bakan Arslan, "Terminalin tarihini 29 Ekim olarak hedefliyoruz ki 29 Ekim'de Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümünde, Sayın Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımızın katılımlarıyla açalım ve insanımızın hizmetine sunalım. Çünkü sadece Ankara'nın değil Türkiye'nin her yerinden başkente gelecek vatandaşlarımızın yararlanacağı çok güzel bir terminal. Hedefimiz 29 Ekim'de o güzelim terminali açıp insanlarımızın hizmetine sunmaktır" diye konuştu. Kurban Bayramı programı kapsamında memleketi Iğdır'da vatandaşlarla bir araya gelen Bakan Arslan, burada Ankara Garı'nın açılış tarihi ve çalışmaları hakkında konuştu. Arslan, "Ankara-Sivas-, Ankara-Yerköy- Kayseri, Ankara-Konya-Mersin-Adana, Ankara-İzmir, Ankara-İstanbul, Ankara- Antalya, burası bir demiryolu üssü haline geliyor" dedi. Bakü-Tiflis-Kars demiryolu projesinin hayata geçmesiyle Ankara'nın üs haline geleceğini belirten Bakan Arslan, "Onun için biz, insanlarımızın daha hızlı hizmet alabilmesi adına Ankara'da yap işlet devret modeliyle adeta havalimanı gibi çok modern, çok güzel bir terminal yapıyoruz" dedi.

BÜTÜN YOLLAR BÖLÜNECEK
Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu projesinin bu sene sonu ile bittiğinin de altını çizen Bakan Arslan, "Bakü-Tiflis- Kars Demiryolu Projesi'nin bitmesi tek başına bir şey ifade etmiyor. Proje ile birlikte bu bölgedeki bütün yolların bölünmüş yol haline getirilmesini önemsiyoruz. Karadeniz'i Akdeniz'e, ülkemizin güneyini Ardahan, Kars, Iğdır, Ağrı üzerinden bağlamayı çok önemsiyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni gar 29 Ekim’de açılacak ankara üs olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN