Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkentte bir milyon öğrenci ders başı yapacak

’daki 2 bin 375 da ders zili yarın çalacak. 63 bin öğretmen ve 1 milyon öğrenci sınıfları dolduracak

Giriş Tarihi: 18.9.2016
Başkentte bir milyon öğrenci ders başı yapacak
'da 2 bin 375 kurumda yer alan 32 bin 340 derslikte öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimi gören yaklaşık bir milyon öğrenci ve 63 bin öğretmen için ders zili çalıyor.

YARIYIL TATİLİ 23 OCAK'TA
Yeni eğitim-öğretim maratonu, 9 Haziran 2017 Cuma sona erecek. Yarıyıl tatili, 23 Ocak-3 Şubat 2017'de yapılacak. Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının beşinci sınıflarındaki öğrencilerin eğitim ve öğretime uyum programları da okulların açıldığı ilk hafta içinde eğitim öğretim süreciyle birlikte gerçekleştirilecek.

ŞEHİTLER ANILACAK
Okullar "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma" etkinliğiyle açılacak. Milli Eğitim Bakanlığı, 2016-2017 eğitim-öğretim yılının ilk haftasında, tüm resmi ve özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında, "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma" teması ile öğrencilerin seviyeleri dikkate alınarak etkinlikler yapılmasını kararlaştırdı. Bu kapsamda, okulların açıldığı gün yapılacak törenler, "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma" konularını kapsayacak şekilde hazırlanacak. Okulların bulunduğu yerleşim yerlerindeki gazi ve şehit yakınları, törenlerine davet edilecek.15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma" konularını anlatan broşürler tüm öğrencilere dağıtılacak. "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma" konusu tüm sınıf ve şubelerde ilk ders saatinde öğrencilere anlatılacak
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkentte bir milyon öğrenci ders başı yapacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN