Demokrasi şehidinin adı liseye verildi

’da yeni eğitim öğretim yılı girişiminin anlatıldığı kitapçıkların dağıtılmasıyla başladı. ’de de FETÖ’nün darbe girişimi sırasında şehit olan özel harekât polisi Alpaslan Yazıcı’nın isminin verildiği lisenin açılışı yapıldı

Giriş Tarihi: 20.9.2016
Demokrasi şehidinin adı liseye verildi
Başkentte öğrenci ve öğretmenler uzun yaz tatilinin ardından ders başı yaptı. İlk eğitim gününde öğrencilere, "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimiz Anısına" isimli kitapçık dağıtıldı. Öğrenciler, poşetler içinde masalarına bırakılan kitapçıkları dikkatle inceledi. Ardından darbe girişiminin yaşandığı geceye ilişkin videolar öğrencilere izletildi. Okula yeni başlayan miniklerin heyecanı gözlerinden okundu.

ŞEHİDİN AİLESİ DE KATILDI
Öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın hazırladığı taslak programa göre, anma programı, şehitler için saygı duruşu ve devamında İstiklal Marşı ile yeni eğitim öğretim yılına başladı. Açılış töreninde şehitlerin ruhu için Fatiha okundu. Okul giriş ve koridorlarında "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimiz" anma programının amacına uygun fotoğraflar sergilendi. 'de de FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'na yapılan saldırıda şehit olan özel harekat polisi Alpaslan Yazıcı'nın isminin verildiği Kız İmam Hatip Lisesi'nin açılışı, şehidin ailesinin de katılımıyla yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demokrasi şehidinin adı liseye verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN