Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turan Güneş’te 2’nci etaba geçildi

Giriş Tarihi: 23.9.2016
Turan Güneş’te 2’nci etaba geçildi

Büyükşehir, Turan Güneş’te birinci etap olan Kepekli Kavşağı- TRT arasını genişletti. Sırada TRT-Doğukent Caddesi arası var

Büyükşehir Belediyesi, Çankaya Yıldız Kavşağı'ndan başlayarak Oran semtinden geçip Kepekli Kavşağı'nda sona eren 7 kilometrelik Turan Güneş Bulvarı'nda yol genişletme ve asfalt serim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çalışmaların etap etap yapıldığını belirten Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, birinci etapta yer alan Kepekli Kavşağı-TRT Kavşağı arasının çift yönlü olarak genişletilip asfalt serilerek yol çizgilerinin tamamlandığını bildirdi. Üçpınar, ikinci etap olan TRT Kavşağı-Doğukent Caddesi bağlantısına kadar gidiş yönünde de yol genişletme, asfalt serimi ve yol çizgilerinin tamamlandığını, çalışmaların karşı yönde devam ettiğini söyledi.

KALDIRIMLAR DA YENİLENİYOR
Çalışmaların Kepekli Kavşağı'ndan başlayıp etap etap Yıldız Kavşağı'na kadar ilerlediğini belirten Vedat Üçpınar, "Kepekli Kavşağı'ndan Doğukent Caddesi bağlantısına kadar gidiş istikametinde altyapı, yol genişletme, bakım, asfalt serim ve yol çizgileri tamamlandı. Karşı yönde ise Kepekli Kavşağı'ndan TRT Kavşağı'na kadar yol genişletme, asfalt serim yapılarak yol çizgileri çekildi" dedi. Üçpınar, çalışmalar kapsamında refüjün daraltıldığını, kaldırımların sökülüp kenarlardan genişletme yapıldığını, mevcut asfaltın kazılıp altyapı çalışmalarının ardından asfalt serimlerinin gerçekleştirildiğini anlattı. Üçpınar, toplam 4 şerit olan Turan Güneş Bulvarı'nın, emniyet şeridiyle birlikte toplam 8 şeride çıkarılacağını belirterek, çalışmaların hızlı bir şekilde -gündüz devam ettiğini söyledi. Çalışmalar sırasında bulvarda refüje bariyerler döşenecek, kaldırımlar baştan sona yenilenecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turan Güneş’te 2’nci etaba geçildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN