Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Darbeye karşı pedal

FETÖ’nün 15 Temmuz’daki hain darbe girişimine karşı tepkisini koymak için ’nın Münih kentinden bisikletiyle yola çıkan Serdar Çakmak ’ya ulaştı

Giriş Tarihi: 24.9.2016
Darbeye karşı pedal
FETÖ'nün darbe girişimine ve teröre tepki göstermek için 'nın Münih kentinden bisikletle yola çıkan Abdurrahman Serdar Çakmak, 'ya ulaştı. 29 günde 2 bin 682 kilometre yol kateden Çakmak ilk olarak AK Parti Ankara İl Başkanlığı'na geldi. 15 Temmuz'daki FETÖ'nün darbe girişiminden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a desteklerini bildirmek için yola çıktığını belirten Çakmak, "Sayın Cumhurbaşkanımızla aynı safta olduğumuzu ve onun için bu yolda ölümlü olduğumuzu bildirmek maksadıyla Münih'ten buraya kadar geldim" diye konuştu. Çağın en güzel protesto biçiminin bisikletle yolculuk yaparak olduğunu vurgulayan Çakmak, "Bu seyahati 16 Temmuz'da yapmaya karar verdim. Avrupa'ya çift standartlı tutumuna cevap ermek amacıyla Avrupa Türk Demokratlar Birliği Münih Şubesi adına bisikletle Türkiye'ye geldim ve Avrupa'ya bu yolla da mesaj vermeyi amaçlıyorum"dedi. Çakmak ayrıca, "Bizim tek milletimiz, tek devletimiz var" ifadelerini kullandı.

Vatanımda kendimi güvende hissediyorum
Avusturya, Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan ve Bulgaristan'dan geçerek Türkiye'ye geldiğini söyleyen Çakmak, Kapıkule Sınır Kapısı'nı geçtikten sonra çok mutlu olduğunu belirterek, "İnsan, vatanında kendisini güvende hissediyor. Eli öpülesi insanımızla birlikte olmak bambaşka bir duygu veriyor. Amacım Türk bayrağını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne teslim etmek. Profesyonel olarak bisiklet sporuyla uğraşmıyorum ama yola çıkmadan önce 4 hafta antrenman yaptım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbeye karşı pedal
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN