Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Moody's'in notuna ATO tepki gösterdi

Giriş Tarihi: 27.9.2016
Moody's'in notuna ATO tepki gösterdi

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in ’nin kredi notuna ilişkin kararının gerçeklerle uyuşmadığını bildirdi

'nin darbe girişimine rağmen ekonomisinin sarsılmasına izin vermeyen bir ülke olduğunu vurgulayan Bezci, "Hükümetin doğru adımlarına rağmen tüm olumlu gelişmeleri görmezden gelerek not düşürenin niyetini sorgularız" ifadesini kullandı. Kararın, ekonomisinin gerçekleriyle uyuşmadığına dikkati çeken Bezci, hükümetin ekonomide doğru adımlar attığını ve iş alemi olarak ekonominin güçlendirilmesine yönelik alınan tüm kararları desteklediklerini bildirdi.

ÖNCE KENDİ KARNENE BAK
Bezci, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarının aldıkları yanlış kararlar nedeniyle itibar kaybettiklerini vurgulayarak "Uluslararası yatırımcıların gözünde bu kuruluşların notu giderek düşürüyor. Moody's, öncelikle kendi karnesine bakmalı. 'nin ekonomik gücünü ve mevcut durumunu ya doğru değerlendiremiyor ya da yanlış bir algı yaratmaya çalışıyor. Moody's'in kararının moralimizi bozmasına izin vermeyeceğiz. Türkiye 2016 yılı ikinci çeyreğinde hem G-20 hem de OECD içinde en yüksek büyüme gösteren ülkeler arasında ilk sıralarda yer aldı. Yabancı yatırımcılar ülkemizde sıkıntı yaşamadan yatırım yapabiliyor. Hükümetimiz bugüne kadar yapılan çalışmaları yapısal reformlarla desteklemek için canla başla çalışıyor. Biz de iş alemi olarak Türkiye'nin büyüme ve gelişmesini sürdürmesi için elimizden gelen katkıyı yapmayı sürdüreceğiz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Moody's'in notuna ATO tepki gösterdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN