Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehit aileleri için özel ekip kuruldu

Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek’in talimatı ile kurulan özel ekip başkentteki şehit aileleri ile yakından ilgilenerek sorunlarını ve isteklerini dinleyecek

Şehit aileleri için özel ekip kuruldu
Fetö'nün 15 Temmuz gecesi kalkıştığı darbe girişimine karşı kahramanca mücadele eden halkı o gece tam 132 şehit verirken yüzlerce kişi de vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanarak gazi oldu. O gecenin kahramanlarını yalnız bırakmak istemeyen Ankara Büyükşehir Belediyesi kurduğu 4 ayrı ekiple şehit aileleri ve gazilerle yakından ilgilenecek. Büyükşehir belediye Başkanı Gökçek'in talimatı ile kurulan ekip Ankara'nın çeşitli semtlerinde bulunan şehit yakınları ile bire bir görüşmeler yapacak. SABAH Ankara'ya konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Şehit ailelerimizin sürekli olarak yanında olacağız. Kurduğumuz bu ekiple şehit yakınları bize anında ulaşabilecek ve dertlerini, sorunları ve isteklerini bize anlatacak. Büyükşehir Belediyesi olarak şehit ve gazi yakınlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

YALNIZ BIRAKILMAYACAKLAR
Ankara Büyükşehir Araştırma ve Tanıtım Dairesi Başkanılığı bünyesinde kurulan ekipler, hafta içerisinde çalışmalarına başlayacağını belirten Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Nazlı Ergül, " 15 Temmuz gecesi yaşanan hain darbe girişiminde şehit düşen kardeşlerimizin sürekli yanında olabilmek için Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek'in talimatı doğrultusunda ekip kurduk. 4 gruptan oluşan bu ekipleri Ankara'nın farklı bölgelerinde görevlendirdik. Her ekip kendi sorumluluk alanı içerisindeki şehit yakınları ile yakından ilgilenerek onların sorunlarını dinleyecek. Bu çalışma ile Ankara'daki şehit ailelerimizi yalnız bırakmamış olacağız" ifadelerini kullandı.

4 GRUBA 4 BAŞKAN
Şehit ailelerini ziyaretlerde bulunan heyetlere Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Gökşin, Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Ali İhsan Ölmez, Meclis 2. Başkanı Nail Çimen ve Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanı Bekir Yıldız başkanlık edecek. Heyetlerde ayrıca Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı da bulunuyor.

Yasin Yılmaz (30) bir markette işçi olarak çalışıyordu. Aslen Yozgatlı olan Yılmaz, evliydi ve bir çocuğu vardı. Darbe girişimini duyduğu gibi vatan için Akıncı Üssü'ne gitti ve açılan sonucu şehit oldu.

Ahi Mahallesi'nin muhtarı olan 6 çocuk babası Ali Anar (35) yanına 15 yaşındaki oğlu Hüseyin'i de alarak Akıncı Üssü'ne gitti. Kurşunların hedefi olarak şehit düşen Muhtar Ali Anar geriye 6 gözü yaşlı yetim ve bir eş bıraktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit aileleri için özel ekip kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN