Kazan 12 Yıldız’a aday oldu

Giriş Tarihi: 29.9.2016
Kazan 12 Yıldız’a aday oldu

Kazan Belediyesi, Avrupa Konseyi ve Bölgesel Yönetimler Kongresi tarafından verilen prestijli unvana resmen müracaat etti

Kazan, Avrupa Konseyi'nin Demokrasi Haftası kapsamında her yıl seçtiği, "12 Yıldız şehir" unvanına aday oldu. Adaylık başvurusuna, basın mensuplarınca yaptığı toplantı ile start veren Belediye Başkanı Lokman Ertürk, ", Kazan ile anlatılacak, dünyanın en prestijli unvanı için yarışacağız" dedi.

'12 YILDIR HAZIRLANIYORDUK'
"Avrupa'nın en etkili kongrelerinden biriyle çalışacağız" diyen Ertürk, "İlçemize yaptığımız sosyo-kültürel yatırımlarla birlikte biz 12 yıldır bu güne hazırlanıyorduk" ifadelerini kullandı. Ertürk, "Şehrimizi AB standartlarına getirecek çalışmalarla bu günü düşledik. Türkiye'deki toplam 957 ilçe içerisinde gelişmişlik bakımından 25'nci sırada. Sosyal barışın en yüksek seviyede olduğu, adli olayların minimum olduğu, farklı etnik yapıdaki insanların bir arada kardeşçe yaşadığı bir ilçe. İddia ediyoruz milli birlik ve kardeşlik projesini başarıyla uygulayan nadir ilçelerdeniz. Her türlü sosyal-kültürel çalışmaların , uluslararası müsabakaların da uygulama merkezi. Her siyasi görüşe karşı bir hoşgörü var. İşte biz Kazan'daki bu güzellik, gelişim ve değişimleri taçlandırmak için 12 Yıldız Şehir'ine adaylık başvurusunda bulunduk. Kazan Belediye'si olarak '12 Yıldız Şehir'den biri olmaya talip olduk" diye konuştu. Ertürk, bu kapsamda Avrupa'nın belirli merkezlerinde Avrupalılara 15 Temmuz demokrasi mücadelesini anlatacaklarını söyledi. Ertürk, "Yılda iki kez genel kurulları oluyor. 47 ülkenin seçimle gelmiş yerel yönetimler aldıkları oy oranlarına göre milli heyet olarak ülkesini temsil ediyor. Burası güncel ve yerel sorunların, konuların tartışıldığı önemli bir konsey. Ülkemizi ve Ankaramızı, şanlı direnişimizi burada anlatacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kazan 12 Yıldız’a aday oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN