Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Proje zincirinin en önemli ‘hal’kası

Hali, Büyükşehir Belediyesi tarafından çizilen 5 yıldızlı proje ile Etimesgut’a taşınıyor. Halin taşınması ile adliye binası ve EGO otobüs depolama merkezi projelerinin önü açılacak

Proje zincirinin en önemli ‘hal’kası
'da yapılması planlanan en önemli iki projeden biri yeni otogar ve yeni hal binası... Her iki projenin de tamamlanması ile Ankara'daki diğer projelerin startı verilebilecek. AŞTİ'yi Mamak'a taşıyacak olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, bu projenin tamamlanması ile 'taki esnafı AŞTİ'ye taşıyacak ve Ulus Tarihi Kent Meydanı projesi için yıkımlara başlayacak. Tıpkı yeni otogar gibi yeni Ankara Hali projesinin de tamamlanması durumunda Sıhhiye'deki Ankara Adliyesi şimdiki halin bulunduğu alana taşınacak. Ankara Adliyesi'nin bulunduğu alana ise EGO otobüsleri için dev bir istasyon yapılacak.

HOTEL DE BULUNUYOR
Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, Etimesgut'a taşınacak olan hal ile ilgili projelendirme çalışmalarında sona yaklaştı. 3 ayrı bölümden oluşan sebze- meyve, ve çiçek halinin bir arada olduğu projede ayrıca şehir dışından gelen esnaf ve nakliyecilerinde kalabileceği 8 katlı hotel de bulunuyor. Toplamda 286 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olacak yeni halde tüm ayrıntılar düşünüldü. Büyükşehir Belediyesi'nin Ankara Hali'ndeki esnafın da fikrini alarak çizdiği projede ayrıca; 2 istasyon, cami, düğün salonu, banka alanları ve kafeteryalar bulunacak.286 bin metrerakelik alanan inşa edilecek olan hal projesinde şehir dışından gelenlerin kalabileceği hotel de yer alıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Proje zincirinin en önemli ‘hal’kası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN