Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir fomget dansa davet ediyor

Giriş Tarihi: 3.10.2016
Büyükşehir fomget dansa davet ediyor

Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki FOMGET Halk Dansları Topluluğu, 2016-2017 dönemi kurs kayıtlarına Şafaktepe’de başladı

Büyükşehir Belediyesi FOMGET Halk Dansları Topluluğu, yeni dansçılar yetiştirmek amacıyla bu yıl da kurs düzenliyor. Ankara'yı yurtiçi ve yurtdışında büyük başarıyla temsil eden FOMGET Halk Dansları Topluluğu'nun, 2016-2017 dönemi kurs kayıtları başladı. Şafaktepe Kültür 'nde gerçekleştirilen kayıtlara; 16-30 yaş aralığında halk dansına gönül veren Başkentliler başvuruda bulunabiliyor. FOMGET'te ayrıca 30 yaş üzeri Başkentliler için de hobi kursları yer alıyor.

DERSLER HAFTADA 1 GÜN
Kurslara Başkentlilerin büyük ilgi gösterdiğini ifade eden FOMGET yetkilileri, yıllardır aksamadan devam eden kurslar sayesinde bir yandan yeni dansçılar yetiştirilirken, bir yandan da kültürümüzün vazgeçilmez öğesi olan halk danslarının geniş kitlelere yaygınlaştırılarak sevdirildiğini kaydettiler. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'na bağlı olarak faaliyetini sürdürdüğünü ifade eden yetkililer, "Kurslarda; uzman hocalar tarafından yurdun her yöresine ait dansların eğitimler veriliyor. Bu sezon için kurs kayıtları devam ederken, oluşturulan gruplarla da çalışmalar gerçekleştiriliyor" dedi. FOMGET kurs eğitimleri, 16-30 yaş grubundaki dansçılar için haftanın 3 günü, 30 yaş üzeri hobi grubu için de haftada 1 gün olarak veriliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir fomget dansa davet ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN