Başbakan 4 çocuk istedi

Yıllardır makam şoförlüğünü yapan Hasan Bilici’nin kızı Rabia ile Ebubekir Ayrancı’nın nikâh şahitliğini yapan Başbakan , “Tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet... Bir de 4 çocuk” dedi

Giriş Tarihi: 4.10.2016
Başbakan 4 çocuk istedi
Başbakan 'ın yıllardır makam şoförlüğünü yapan Hasan Bilici'nin kızı Rabia ile Ebubekir Ayrancı 'da dünya evine girdi. Ankara'daki TCDD Sosyal Tesisleri'nde gerçekleşen nikah töreninde Başbakan Binali , AK Parti Sivas milletvekilleri Habip Soluk, Selim Dursun ve Ankaralılar ve Ankara'ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD) Genel Başkanı Hilmi Yaman genç çiftin nikâh şahidi olurken nikahı Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna kıydı. Düğüne çok sayıda AK Parti milletvekili, TÜRKSAT Yönetim Kurulu Başkan Vekili Süleyman Karaman, TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ve çok sayıda davetli katıldı.

CÜZDAN GELİNE
Genç çifte evlilik cüzdanını veren Başbakan Binali Yıldırım, "Kızımızın adı Rabia. Biliyorsunuz bizim bir Rabiamız daha var. Nedir o? Tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet... Bir de 4 çocuk... Hasan ben daha Ulaştırma Bakanı olduğum ilk günden bugüne kadar birlikte çalışıyoruz. Ailesinden çok benimle vakit geçiriyor. Rabia'nın büyüdüğünü bile fark edememiştir. Şimdi ne mutlu ki onun çocuğunun nikâhına şahit oluyoruz. Sayın Belediye Başkanımız Mustafa Tuna benim kardeşim... Nikâhı jet gibi kıydı. İş şimdi bizde... Nikâh cüzdanını teslim etmek çok önemli... Biliyorsunuz memleketimizde demokrasi var. Şimdi oylamaya geçiyoruz. Cüzdanı geline mi verelim damada mı?" diye konuştu. Davetliler arasında oylama yaptıran Başbakan Yıldırım, oylama sonucuna göre evlilik cüzdanını geline verdi. Damada da tavsiyelerde bulunan Başbakan Binali Yıldırım, "Ebubekir şimdi sana mutluluğun sırrını açıklıyorum aslanım... 'Peki' deyince her şey çözülür... Yani itaat et, rahat et Ebubekir" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan 4 çocuk istedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN