Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müge Anlı başlattı Çankaya sürdürüyor

Kayıp kişilerin umudu olan Müge Anlı’nın başlattığı Sevgi İzi projesi AK Parti Çankaya İlçe Başkanlığı’nın desteğiyle ’da hayat buldu. Projeye başkent Ankara’dan yaklaşık 200 kişi katıldı

Giriş Tarihi: 4.10.2016
Müge Anlı başlattı Çankaya sürdürüyor
Zihinsel , Alzheimer veya benzeri rahatsızlıkları bulunan insanların bir gün aniden kaybolacağı korkusunu yakınları hep yaşar. Asıl önemli olan ise bu tür rahatsızlığı bulunan insanların kendini ifade edemeyecek durumda olması. İşte bu mağduriyetlerin önüne geçmek için bugüne kadar 1453 kayıp kişinin umudu olan Müge Anlı'nın başlattığı Sevgi İzi projesine bir destek de AK Parti Çankaya İlçe Başkanlığı'ndan geldi. Proje kapsamında, kaybolma riski yüksek kişilerin ellerine dövme yapıldı. Kişi kaybolduğunda yanında kimlik yoksa bile sol elindeki, "sevgi izi" adı verilen bu numaradan bakılarak kimliği tespit edilecek.

200 KİŞİ KATILDI
AK Parti Çankaya İlçe Başkanlığı'da gerçekleşen etkinlik renkli görüntülere sahne olurken 200 kadar çocuk ve engelli progrrama aileleriyle birlikte katıldı. İkramların da yapıldığı etkinlikte çocuklar palyaçolarla eğlendi, Sabah 'ya konuşan AK Parti Çankaya İlçe Başkanı , "Müge Anlı böyle maneviyatı yüksek bir proje başlattı. Biz de Engelliler Komisyonu Başkanımız Salih Aslan ve Sosyal İşler Başkanımız İrfan Turgut ile bu projeyi Ankara'da hayata geçirdik" dedi.

ÇOK HEYECANLA NDIK
Sevgi İzi projesini duyunca çok heyecanlandıklarını belirten Güven, "Bugün işlenen dövmelere bakınca 23 binlerde başladığını görüyoruz. Bu da demektir ki yapacak daha çok işimiz var. Bu sayı tüm Türkiye'deki engelli sayısının çok altında" şeklinde konuştu. Kendilerinin en büyük destekçisinin AK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı olduğunu ifade eden Güven, yapacakları projeleri kendileriyle paylaştıklarını ve bugüne kadar da büyük destek aldıklarını sözlerine ekledi.

GÜVENCESİ OLACAK
Kayıp kişilerle bir şekilde karşılasan vatandaşlar, o kişinin kolundaki Sevgi İzi'ni görünce önce polise, jandarmaya ya da en yakındaki ilgili birime başvuracak. Koldaki o "rakam"ı taşıyan kişinin kim olduğu, tüm iletişim bilgileri ilgili birime verilecek ve kişinin bir an önce ailesine kavuşması sağlanacak. Kişi kaybolduğunda kolundaki bu Sevgi İzi onun güvencesi olacak. Bilgiler tamamen gizli kalacak ve sadece kişi bulunduğunda bu bilgiler devlet yetkililerine verilecek.

ANKARA'DA BAŞARILI BİR ÖRNEĞİ DE OLDU
İstanbul'daki evinden çıktıktan sonra kaybolan zihinsel engelli 50 yaşlarındaki Arif Delikaya 'Sevgi İzi' sayesinde bulundu. 8 gündür kayıp olan Delikaya sol koluna yapılan numaralı dövme sayesinde ailesine kavuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müge Anlı başlattı Çankaya sürdürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN