Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadınlara büyük görev düşüyor

Girişimci İş Kadınları ve Destekleme Derneği (ANGİKAD) Başkanı Yeşim Belli, güçlü Türk ekonomisi için kadınlara büyük görev düştüğünü söyledi

Giriş Tarihi: 5.10.2016
Kadınlara büyük görev düşüyor
Ankara'da faaliyet gösteren iş kadınlarının çatı kuruluşu olan ANGİKAD'ın Yönetim Kurulu Başkanı Yeşim Belli, Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik, sosyal ve siyasal sorunların çözümünde kadınlara da önemli görevler düştüğünü ifade etti. Kadınların özellikle ekonomide etkin rol alması gerektiğine dikkat çeken Belli, "Bunun için de toplumun öncelikle kadınlarımıza biçtiği rollerden vazgeçmesi gerekmektedir. Kadın kendine verilen bu roller nedeniyle iş yaşamında nüfusları oranında varlık gösterememektedir" diye konuştu.

KADINLARA İHTİYAÇ VAR
ANGİKAD Başkanı Yeşim Belli, Türk kadınının her sektörde istihdamını arttırmak için öncelikle onların eğitim sorunlarının giderilmesi, sonra da firmaların kadınlara bakış açılarının değiştirilmesi gerektiğini vurguladı. Belli, "Enerjide, kimyada, kağıt ve selülozda, kamuda, dağıtım ve ulaşımda, otomotivde; kısacası kadının yeterince varlık gösteremediği her alanda onlara aslında şiddetle ihtiyaç bulunmaktadır"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınlara büyük görev düşüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN