Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu düğün Meclis’i bir araya getirdi

AK Parti Hatay Milletvekili ’nin oğlu Ankara’da dünya evine girdi. Genç çiftin şahitliğini Başbakan Binali yaparken nikâh töreni siyaset dünyasını buluşturdu

Giriş Tarihi: 7.10.2016
Bu düğün Meclis’i bir araya getirdi
Hatay Milletvekili 'nin oğlu Canatay Şanverdi ile Selin Yonar, Amade Nikah Salonu'nda düzenlenen düğünle evlendi. Düğün, Kur'an tilaveti ve dua ile başlarken genç çiftin şahitliğini Başbakan Binali , TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan yaptı.

"EVLİLİK UZUN İNCE BİR YOL"
Nikahta konuşan Başbakan Yıldırım evliliği uzun ince bir yola benzeterek, "Ama telaşlanmayın o yolları sizin için uzun duble yol haline getirdik. Bu yolda çok güzel günleriniz olacak, mutlulukları paylaşıp, artıracaksınız. Acıları, zorlukları paylaşıp azaltacaksınız. Bir ömür boyunca sevgiyle, samimiyetle, sadakatle bu ömrü birlikte geçireceksiniz" dedi. Damadın yüksek sesle evet demesi üzerine Başbakan, "Evet diyorsun ama mutlu evliliğin sırrını biliyor musun?" diyerek sırrı şu şekil açıkladı: İtaat et, rahat et… Ardından gelinin gülmesi üzerine de Başbakan geline, "Sen de çok havaya girme. Birbirinize peki demeyi bileceksiniz. Birisi hiddetlenince diğeri ona peki diyecek, gül gibi geçinip gideceksiniz" şeklinde konuştu

BAŞBAKAN GÜLDÜRDÜ
Cüzdanı verirken kendi formülünü uygulayan Başbakan Yıldırım aile cüzdanının kime verileceğini salondakilere sordu. Salondakilerin aile cüzdanının geline verilmesini istemesinin üzerine Başbakan damada dönerek, "Canatay aslanım sen doğuştan kaybetmişsin. Ama ben sana bir güzellik yapıp sana cüzdanı sana vericem…Sen de gerçek sahibine Selin'e teslim edeceksin" diyerek salondakileri güldürdü.

MECLİS DÜĞÜNDE TOPLANDI
Genç çiftin nikah töreni siyaset, yargı ve bürokrasi dünyasının önde gelen isimlerini buluşturdu. Nikâha törenine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Ankara Milletvekili Cemil Çiçek, Emrullah İşler, Murat Alparslan, AK Parti MKYK Üyesi ve Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Kültür ve Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Kültür ve Turizm Eski Bakanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, İlçe Belediye Başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve bürokratların da aralarında olduğu çok sayıda davetli katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu düğün Meclis’i bir araya getirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN