Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ 'idaresi' son buluyor

girişiminin ardından görevden alınan eski Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber döneminde işe alınan 50 idari personel ihraç edilecek

FETÖ 'idaresi' son buluyor
Fetö'nün çiftliği haline gelen Gazi'de, örgütün yapılanmada merkez üs olarak kullandığı idari ve personel birimleri için harekete geçildi. Bugüne kadar hiç dokunulmayan idari personel kısmındaki tespit ve soruşturma çalışmaları tamamlanırken 15 Temmuz ihanet girişimin ardından tutuklanan eski Rektör Süleyman Büyükberber döneminde göreve getirilen tüm FETÖ'cüler atılacak.

ELEBAŞI MEHMET SALTAN
Üniversitedeki yapılanmayı, Büyükberber döneminde üniversiteye alınan ve dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Yaşar Büyükanıt'ı Şemdinli olaylarına ilişkin "çete kurmakla" suçlayan, hakkında dosya hazırlayan Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya'ya zarflı sistemle maaş bağlayan Mehmet Saltan yürüttü. Tutuklanarak cezaevine gönderilen eski Gazi Üniversitesi Personel Daire Başkanı Saltan'ın, Büyükberber ile koordineli şekilde çalışarak üniversitenin idari personel kadrosuna aldığı tüm FETÖ'cüler yeni yönetim tarafından kıskaca alındı. FETÖ'den tutuklanan eski Rektör Büyükberber döneminde örgütün kilit kurumlarından nakil yoluyla üniversiteye getirilen bu isimler tek tek belirlenirken ilk etapta açığa alınan 56 kişiden 50'si ihraç edilecek. Tamamı örgütün üniversitedeki yapılanmasının ana merkezi, idari birimlerde görev yapan bu isimlerle, örgütün asıl yuvası çökertilmiş olacak.

50 KİŞİLİK EK LİSTE HAZIR
Sabah 'nın edindiği bilgilere göre, FETÖ operasyonlarını Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) ile ortak yürüten üniversite yönetimi, örgütün Gazi'deki kovanına çomak soktu ve istihbarat birimlerinin de desteğiyle kemik kadroyu deşifre etti. İlk etapta ihraç edilecek 50 kişinin ardından Gazi Üniversitesi yönetimi gelen istihbari bilgileri de değerlendirerek üzerinde şüphelerin oluştuğu 50 kişilik ikinci listedeki isimleri de ihraç edecek.

HOCALARA 2'NCİ DALGA YOLDA
Öte yandan KHK'larla 107 kişinin ihraç edildiği öğretim elemanı kademesinde de yeni operasyonlar gündemde. Şu anda 2 bin 50 öğretim elemanı bulunan Gazi'de bu isimlerin tamamı tekrar soruşturulmaya başlandı. Üniversite yönetimi, YÖK ile yürüttüğü çalışmalar kapsamında üniversitedeki FETÖ yapılanmasının kökünü kazımak için en küçük detayları hassasiyetle ele alıyor. Edinilen bilgiye göre öğretim elamanlarına da ikinci dalga operasyon gelecek ve birçok isim görevinden alınacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ 'idaresi' son buluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN