Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hidroterapi havuzu Kadın Kolları’ndan

MEV Gökkuşağı u’nda seminere katılan AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Çam, okulun en büyük eksikliği olarak görülen hidroterapi tedavisi havuzu için yardım sözü verdi

Giriş Tarihi: 8.10.2016
Hidroterapi havuzu Kadın Kolları’ndan
Türkiye'de serebral palsili adına yapılmış tek proje u olan Milll Eğitim Vakfı (MEV) Gökkuşağı İlköğretim Okulu'nda " Serebral Palsili Günü" dolayısıyla bir seminer düzenlendi. Seminer öncesi Okul Müdürü Vedat Azab ile görüşen AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı ve Milletvekili Lütfiye Selva Çam, müdürün okuldaki öğrencilerin en fazla hidro terapiye ihtiyaç duyduklarını ve katkı sunarlarsa gerçekleştirmek istedikleri bir havuz projelerinin olduğunu söylemesi üzerine projeye yardım için sözü verdi. Okulun üst köşesinde hidroterapi için yeterli boş alanlarının olduğunu belirten okul müdürü Vedat Azab ise hidroterapi için düşünülen havuz projesinin gerçekleşmesi halinde engelli öğrencilerin bundan tedavi ve eğitim amaçlı faydalanacağını söyledi.

"MÜCADELE EDECEĞİZ"
Seminerde konuşan Çam, serebral palsinin ya pek bilinmediğini ya da yanlış bilindiğini ifade ederek Dünya Serebral Palsi Günü'nün, farkındalık oluşturmak ve serabral palsili bireylerin sorunlarına çözüm bulmak açısından önemli bir fırsat olduğunu belirtti. Çam, "Çocuklara kimseye muhtaç olmayacakları bir hayat hazırlamak için yorulmadan mücadele edeceğiz" şeklinde konuştu.

HİDROTERAPİ NEDİR?
Hidroterapi, su kullanarak ve sudan faydalanarak ağrının giderilmesi ve tedavi edilmesi konularında çalışmalar içeren, fizyoterapi kapsamında yer alan bir Tıp dalıdır. Eskiden hidropati olarak isimlendirilen Hidroterapinin uygulama alanları oldukça geniş... Hidroterapi tedavisi suyun fiziksel özelliklerinden yararlanarak kan dolaşımının hızlanmasını amaçlıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hidroterapi havuzu Kadın Kolları’ndan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN