Türkiye'nin en iyi haber sitesi

50 bin öğrenciye eğitim desteği

Giriş Tarihi: 12.10.2016
50 bin öğrenciye eğitim desteği

Büyükşehir, 25 ilçedeki 50 bin öğrenciye çanta, kırtasiye, bot ve kaban yardımında bulunacak. Yardımlar bugüne kadar 900 bin öğrenciye ulaştı

Büyükşehir Belediyesi, 2016-2017 eğitim ve öğretim döneminde, ihtiyaç sahibi 50 bin öğrenciye, çanta, kırtasiye, bot ve kaban yardımında bulunacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, bugüne kadar yaklaşık 900 bin öğrenciye çanta, kırtasiye, kaban ve bot yardımı yaptıklarını bildirdi. Kent genelindeki okullara, boya-badanadan bakım-onarıma ve düzenlemesine kadar her türlü yardımı sağlayan Büyükşehir, her yıl ihtiyaç sahibi on binlerce öğrencinin de çanta, kırtasiye, bot, kaban gibi ihtiyaçlarını karşılıyor. Eğitime dev desteğini yaklaşık 20 yıldır aralıksız devam ettiren Büyükşehir, bu yıl 50 bin öğrenciye yardım ulaştırmayı amaçlıyor.

ÇANTADA YOK YOK
Gökçek, "On binlerce çocuğa her yıl ulaşarak, ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Amacımız, öğrencilerin, derslerinden başka şeyleri sıkıntı etmemesi; sağladığımız destekle, öğrencilerin okullarında başarılı olması, geleceğin eğitimli bireyleri olarak yetişmesi" dedi. Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Adnan Şeker de öğrencilere dağıtılan çantalarda birer sulukla, resim defteri, harita metot, kareli defter, cetvel seti, kalemtıraş ve silginin de bulunduğunu söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
50 bin öğrenciye eğitim desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN