Başkent OSB’den mesleki eğitime üç okulla destek

Başkent OSB bünyesinde inşa edilen 3 okul, Bakan Özlü’nün katılımıyla açıldı. Eğitimin başladığı okullarda tasarım ve 3D modelleme bölümleri de yer alıyor

Giriş Tarihi: 12.10.2016
Başkent OSB’den mesleki eğitime üç okulla destek

Başkent OSB, üniversite-sanayi işbirliği kapsamında 3 eğitim kurumunun yapımını tamamladı. "Hacettepe Üniversitesi Başkent OSB Teknik ler Meslek Yüksekokulu", "Başkent OSB Mesleki Eğitim Merkezi" ve "Başkent OSB Tasarım Destek Faaliyetleri Eğitim, 3D Modelleme ve Uygulama Merkezi"nin ını Bilim Sanayi ve Bakanı Faruk Özlü yaptı. Başkent OSB'deki açılış törenine, Bakan Özlü'nün yanı sıra Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Ankara Valisi Ercan Topaca, Müsteşar Ersan Aslan, Müsteşar Yardımcısı Ramazan Yıldırım, OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, sanayiciler ve akademisyenler katıldı. Açılış töreninde konuşan Bakan Özlü, meslek liselerini, iyi öğrencilerin de tercih ettiği okullar haline getirmek gerektiğini belirtti.

PİYASAYA HAZIR OLMALILAR
Bakan Özlü, "Bu liselerde, en son teknolojiye göre uygulamalı ve pratik eğitimler vermeli, bu liselerden mezun olan gençleri, piyasada çalışmaya hazır bireyler olarak mezun etmeliyiz. Mesleki eğitimin en önemli özelliği, öğrencilere teorik bilgiler kadar pratik uygulama alanlarının da hazırlanmasıdır. Bu açıdan biz, özellikle OSB'ler bünyesinde meslek liseleri açılmasını çok önemsiyoruz. Bu konuda attığımız önemli bir adımla, reel sektörün OSB'ler bünyesinde meslek liseleri açmalarının önünü açtık. Milli Eğitim Bakanlığımız, bu şekilde açılan okullara öğrenci başına destek sağlıyor" dedi. Başkent OSB Başkanı Şadi Türk ise, 2015'te yapımına başlanan eğitim kurumlarının yüzde 75 Ankara Kalkınma Ajansı desteğiyle tamamlandığını söyledi. Teknolojik gelişim için hızla ilerlemek zorunda olduklarını ifade eden Türk, "Geleceğin teknolojisine yatırım yapmalıyız. Sanayi gücünü teknoloji ile birleştirmemiz gerekiyor. Yakın ve orta vadedeki planlarla geleceği şekillendirmeliyiz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent OSB’den mesleki eğitime üç okulla destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN