Afetzede çiftçinin borç erteleme sevinci

, Beypazarı ve Haymana’nın ardından Polatlı’da da doğal afetten etkilenen çiftçilerin Ziraat Bankası’na ve Kredi Kooperatifi’ne borçları 1 yıllığına ertelendi

Giriş Tarihi: 13.10.2016
Afetzede çiftçinin borç erteleme sevinci
Polatlı'da tarladaki ürünleri doğal afetten etkilenen üreticilerin Ziraat Bankası ve Kredi Kooperatiflerine olan borçları bir yıl süreyle erteleniyor. İlçedeki 30 muhtar, , Beypazarı ve Haymana'nın ve benzeri afetlerden dolayı "borç erteleme" kapsamına alındığını öğrendikten sonra Polatlı için de harekete geçti.

BORÇ TOPLAMI 410 MİLYON
Muhtarlar adına bir açıklama yapan Kargalı Mahallesi Muhtarı Muzaffer Atik, "Çevremizdeki il ve ilçelerde yaşanan doğal afet Polatlımızda da meydana gelmiştir. Bizim ilçemizde ilk etapta 16 köy afet kapsamına alındı. Fakat biz gerek hükümet nezdinde ve gerekse kamu kuruluşları nezdinde girişimde bulunduk. Polatlı'daki tarımsal üretim yeniden gözden geçirildi ve girişimlerimiz sonucunda Polatlı'nın geneli borç erteleme kapsamına girdi. Bununla ilgili yasal düzenlemeler yapılıyor" diye konuştu. Kargalı Muhtarı Muzaffer Atik, Polatlı'daki çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının 410 milyon lira civarında olduğunu söyledi. Borçların bir yıl süreyle yüzde 3 faiz miktarıyla erteleneceğini söyleyen Atik, "Çiftçimiz borçlu ve beklediği ürünü alamayınca zor duruma düştü. Bu erteleme çiftçimize nefes aldıracak" dedi. Atik ve beraberindeki diğer muhtarlar, heyet olarak ilçe Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer'i de ziyaret ederek desteklerinden dolayı teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Afetzede çiftçinin borç erteleme sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN