Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Durakkondu isyan ettirdi

Mamak’taki üç ayrı taksi durağında çalışan 50 taksi ve 100 şoför, duraklarının bitişiğine illegal şekilde konulduğunu iddia ettikleri durağa isyan için sokaklarına döküldü

Giriş Tarihi: 13.10.2016
Durakkondu isyan ettirdi
Mamak Ege Mahallesi'ndeki 3 ayrı durakta bulunan 50 taksi ve bu taksilerde şoförlük yaparak geçimini sağlayan 100 kadar taksici sokaklarında yaptı. Ankara Umumi Otomobilciler ve Şoförler Odası'nın kendilerine ait levhanın bir benzeri üzerinden taksici olmayan kişilere taksi durağı verdiğini iddia eden şoförler, Mamak'tan Beşevler'e kadar konvoy yaparak yaşananlara tepki gösterdi. Şoförler Odası'nın bulunduğu Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi'ni yaklaşık 2 saat boyunca trafiğe kapatan taksiciler, sloganlar atarak Oda Başkanı Zafer Şener ile görüşmek istedi. Polis ekiplerinin olay yerine gelmesi ile cadde tek şerit üzerinden yeniden trafiğe açılırken taksiciler oda binası önünde bir basın açıklaması düzenledi. Grup adına konuşan Canhat Taksi Durak Başkanı Haydar , "Bizim elimizde UKOME kararı var. Biz burayı 2013'ün 6.ayında park levhası olarak aldık. Makbuzunu yatırdık. Şimdi bu kararın üzerine bir kağıt iliştirererek Zafer Başkanım imzalayarak başka bir arkadaşlara bölgemize durak vermiştir. Biz buna itiraz ettik. Arkadaşlar gitmeyeceklerini Zafer Başkanın durağı kendilerine verdiğini, imzalı kağıt olduğunu söylediler. Tuncay arkadaşımızın bölgesine levha kurmaya çalıştılar. Mozaik Taksi'nin bölgesine durak koymaya çalıştılar" dedi.

250 KİŞİ MAĞDUR
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in kendilerine sahip çıkmasını istediklerini belirten Çekiç, "Biz mağduruz, yetkililerden, Melih Gökçek'ten bize sahip çıkmasını istiyoruz. Biz taksi esnafıyız, ekmeğimizin peşindeyiz. Elimizde belgemiz olduğu halde mağduruz. Diğer durak illegal bir durak. Hiçbir belgesi ve ticari taksileri de yok. 21.06.2013 tarihinde park levhası almışız. 700 lira park levhası olarak makbuzumuz var. Bunu alıyorlar o adamlara veriyorlar üzerine yazı yazıp iliştiriyorlar adamlar da gece gelip durak kuruyor. Biz bunun çözülmesini istiyoruz. Şu anda 3 durakta 100'e yakın taksiyle 250 kişi mağdur durumda" ifadelerini kullandı. Eylem devam ederken odaya gelen Başkan Zafer Şener protestocu taksicilerle görüştü. Görüşmede sorunun çözüleceği yönünde söz alan taksiciler olaysız şekilde dağıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Durakkondu isyan ettirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN