Direnişin kalbine ‘15 Temmuz’ anıtı

Giriş Tarihi: 14.10.2016
Direnişin kalbine ‘15 Temmuz’ anıtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek arasında gerçekleşen görüşmede Külliye’nin içerisinde bulunan Millet Camisi’nin hemen karşısına otoparkı da alan görkemli bir “15 Temmuz Anıtı” inşa edilmesi kararlaştırıldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı 'la görüştü. Yaklaşık 1 saat süren görüşmede Ankara'da yapımına devam edilen ve yeni başlanacak olan projeler konuşuldu. AKM alanı ve yeni bulvarların konuşulduğu görüşmede Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin içerisinde bulunan Millet Camisi'nin hemen karşısındaki alana görkemli bir 15 Temmuz Anıtı yapılması kararı alındı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapılacak olan anıtın alt bölümünün otopark olarak tasarlanmasını istedi.

DİRENİŞİN KALBİ OLDU
FETÖ'nün 15 Temmuz gecesi kalkıştığı askeri darbede Ankaralılar, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni darbeci askerlerden korumuş ve F-16'lardan atılan bombalar sonucu şehit düşmüştü. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Millet Camisi, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından günlerce süren demokrasi nöbetlerinde de başkentlilerin önemli toplanma yeri oldu.

ATLETİZM PİSTİ OLA CAK
Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek ayrıca başkentte yapımı süren yeni bulvarlarla ilgili de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı bilgilendirdi. Başta Bağlıca Bulvarı, ODTÜ'den geçecek olan ikinci bir yol ile yapımına devam edilen 7 bulvarla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan görüş alındı. Görüşmede ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından çalışmalarına devam edilen başkentin yeni stadı ve Atatürk Kültür (AKM) alanı masaya yatırıldı. Görüşmede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile AKM'nin, İl Emniyet Müdürlüğü bölümünde kalan kısmına 5 bin kişilik kongre merkezi yapılmasına karar verildi. Doğa Parkı projesi kapsamında AKM'nin yıkılması planlanırken resmi bayramlarda tören alanı olarak kullanılan AKM'nin içerisinde bulunan tribün ise tarihi değeri olduğu için muhafaza edilecek. Tankların ve askeri araçların yürütüldüğü yol ise proje kapsamında pisti olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Direnişin kalbine ‘15 Temmuz’ anıtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN