Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gökçek, ‘yeşil alan olarak kalsın’ dedi

Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, sivilleşecek askeri alanlarla ilgili olarak düzenlenen çalıştaya katıldı. Gökçek, “Askeri alanlar kesinlikle ve kesinlikle yeşil alan olarak değerlendirilmeli” dedi

Gökçek, ‘yeşil alan olarak kalsın’ dedi
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, belediye bünyesinde kurulan Şehir Araştırma Merkezi tarafından organize edilen, "Taşınacak Olan Askeri Birlik Bölgelerinin, Alternatif Alan Kullanımlarının Değerlendirmesi Çalıştayı"na katıldı. Çalıştayda yaklaşık 20 akademisyen, mimar ve şehir plancısı ile bir araya gelen Başkan Gökçek, "Ankara Şehir Araştırmaları Merkezi, Büyükşehir Belediyesi tarafından kuruldu. Bu kuruluşla birlikte Ankaramızın geleceği ile ilgili güzel bir fikir jimnastiği yapacağız. Ankara'nın askeri bölgelerinin nasıl değerlendirilmesi gerektiğine dair herkes fikrini söyleyecek. Bu konuda kamuoyunda çok değişik ifadeler var. Her kafadan bir ses çıkıyor. Konunun kesinlikle sahibi hükümettir. Hükümetimize yerel yönetim olarak mutlaka fikrimizi arz etmek ve inşallah da kabul ettirmek isteriz. Askeri alanların kesinlikle Ankara'ya yeşil alan olarak kazandırılması şahsi fikrimdir" şeklinde konuştu.

"Konut ve sanayi olabilir"
Başkan Gökçek gazetecilerin, "Yeşil alan dışında kalan bölgeler için neler yapılabilir?" sorusunu ise, "Yeşil alanı olmayan tamamen düz arazi olarak askeriyenin elinde bulunan pek çok arazi de var. O arazilerin normal olarak da icap ederse konut yapımına veya sanayi, ticaret yapımına açılması söz konusu olabilir. Ama ağaçlı ve yeşil olan bölgelerin kesinlikle ve kesinlikle kamuoyuna yeşil alan olarak kazandırılması şart. Bu bizim vazgeçilmez arzumuz" diyerek cevaplandırdı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökçek, ‘yeşil alan olarak kalsın’ dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN