Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Botanik ve polis MYO inşaatlarına inceleme

Giriş Tarihi: 7.11.2016
Botanik ve polis MYO inşaatlarına inceleme

Vali Topaca, yapımı devam eden Botanik Parkı ve Akyurt Polis MYO’da inceleme yaptı. Vali Botanik Parkı’nın, bittiğinde Ankara’nın önemli cazibe merkezlerinden biri olacağını ifade

Ankara Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre Ankara Valisi Ercan Topaca, yapımı süren Botanik Parkı alanını gezerek çalışmaları yerinde inceledi. Vali Yardımcısı Nihat Nalbant ve üstlenici firma yetkililerinden bilgi alan Vali Topaca, Botanik Park'ın, tamamlandığında Ankara'nın önemli cazibe merkezlerinden biri haline geleceğini belirtti.

2 BİN ÖĞRENCİYE EĞİTİM
Parkın, büyüklüğü ve içeriği açısından yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekeceğini ifade eden Topaca, "Botanik Parkı projesi, gerek üzerine kurulacağı arazilerin yeşil alan olarak korunması gerekse Ankaralılara nefes alabilecekleri büyük bir alanın kazandırılması açısından da fevkalade önemli bir eser olacaktır" değerlendirmesinde bulundu. Vali Topaca, Akyurt Polis Meslek Yüksek Okulu (MYO) inşaatını da gezerek yetkililerden bilgi aldı. Yüksekokulun, Türkiye'nin sayılı Polis MYO'larından biri olacağını kaydeden Topaca, inşaatının yüzde 75'nin tamamlandığını ifade etti. İnşaatın sözleşmede verilen tarihten önce bitirilmesinin planlanlandığını bildiren Topaca, "Gerek kapasite gerekse fiziki imkanları bakımından değerlendirildiğinde önemli bir yapının hizmete gireceğini söyleyebiliriz. Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasında önemli görevler icra eden emniyet teşkilatımıza güzel bir eseri kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" ifadelerini kullandı. Vali Topaca, inşaat alanından ayrılırken, karşılaştığı polis ve jandarma personeliyle de bir süre sohbet etti. 405 bin 500 metrekare arsa üzerine yapılan MYO'da, 88 bin 113 metrekarelik alanda 2 bin öğrenci eğitim görecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Botanik ve polis MYO inşaatlarına inceleme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN