Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hacı Aysu: Kürt halkı asla HDP’nin oyununa gelmez

Haymana’nın Kürt kökenli eski Belediye Başkanı Hacı Aysu, HDP’nin kirli oyununu Kürt halkının gördüğünü ve HDP’ye olan desteğin azaldığını söyledi

Giriş Tarihi: 7.11.2016
Hacı Aysu: Kürt halkı asla HDP’nin oyununa gelmez
Kürt kökenli bir politikacı olan eski Haymana Belediye Başkanı Hacı Aysu, ifade vermeye gitmeyen bazı HDP'li milletvekillerinin tutuklanmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Haymana'da gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Aysu, "Teröre ve teröriste destek verenler Kürt halkının hakkını savunamaz. AK Parti'ye bakınız 75'e yakın Kürt siyasetçi var. Doğu'daki Kürt hemşerilerimiz artık oyunun farkına vardı. Devletinin yanında yer almaya başladı. HDP Kürtleri savunduğunu iddia etmektedir, peki Kürtlere ne vermiştir ? Hiçbir şey" diye konuştu. Batı'da yaşayan Kürtlerin rahat içerisinde yaşadığını, bölge halkının ise HDP/PKK zulmü içerisinde olduğunu, kamuoyunun önce bunu anlaması gerektiğini söyleyen Aysu, "HDP'den bir isim diyor ki; 'Bizim vekillerimiz birisini öldürdüğü için tutuklanmadı.' Yasin Börü'yü öldüren bunlar, PKK'ya silah taşıyan bunlar, finansal destek sağlayan bunlar, teröristi saklayanlar bunlar ve hendek kazan bu partinin belediyesi... Bölge halkı bir daha bu kuklaların arkasından gider mi? Bence gitmemeli" diye konuştu.

ÇAĞRILIYORSAN GİDECEKSİN
Adaletin tamamen bağımsız işlediğine inandığını söyleyen Aysu, "Selahattin Demirtaş'ın geçmişe dönük açıklamalarının hepsi teröre destek veren açıklamalar. Bu açıklamaları AK Partili bir Kürt vekil yapsa o muhalefet hemen AK Partili Kürt vekili asın derdi. Bunu hepimiz adımız gibi biliyoruz. Şimdi savcı bunları ifadeye çağırıyor, bu PKK destekçisi diyor ki, ben gitmem zorla götürsünler. Eğer ki gitmiyorsan ifadeye savcı da seni zorla getirtir. Devletin savcısı çağırıyorsa gideceksin. Gitmem diye bir şey yok. Bu ülkenin savcısı sadece seni çağırmıyor" diyerek tepki gösterdi. Aysu devamında şunları söyledi: "Bir Kürt olarak şunu özellikle belirtmek isterim, Kürt halkı bunların oyununa asla ve katı yen gelmez."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hacı Aysu: Kürt halkı asla HDP’nin oyununa gelmez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN