Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Hayalet’ çarşıda iskontolu günler

Çankaya Belediyesi, yaklaşık 5 yıldır atıl durumda olduğu için çevre sakinlerince hayalet AVM olarak anılan çarşıyı 49 milyon TL indirimle 91 milyon TL’ye yeniden satışa çıkardı

‘Hayalet’ çarşıda iskontolu günler
Maltepe Camisi'nin hemen yanında yer alan ve 12 dönüm arazi üzerine 40 bin metrekare kapalı alanla kurulan Maltepe Park AVM, 22 Kasım'da Çankaya Belediyesi tarafından yeniden satışa çıkarılıyor. AVM'nin yüzde 57'sine sahip olan Çankaya Belediyesi bir türlü dikiş tutturulamayan dev komplekste "Çankaya Çarşı" adını vererek yöresel ürün satışları yapmıştı. Zaman zaman Çankaya Belediyesi'nin "boş durmasın" diye kültürel faaliyetler de yaptığı AVM'den istenen verim bir türlü alınamadı.

KIZILAY'A 5 DAKİK A
Çankaya Belediyesi tarafından 29 Mart'ta da satışa çıkarılan ancak bir türlü alıcı bulmayan AVM, yatırımcının ilgisini çekemeyince 'Hayalet AVM' olarak nitelendirilmeye başlandı. AVM için 2 milyon 730 bin geçici teminat bedeli isteyen Çankaya Belediyesi, tesisi biran önce elinden çıkartmak istiyor. 2008 yılında hizmete giren AVM, Kızılay'a 5 dakika mesafede yer alıyor.

İNDİRİM YAPILDI
Piyasa değerinin yaklaşık 140 milyon TL olduğu iddia edilen Çankaya Çarşı satılamayınca fiyatında da indirime gidildiği öğrenildi. Yaklaşık 5 yıldır atıl durumda olan binanın poliklinik, ofis, kültür merkezi vs. birçok amaçla kullanılabileceği ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Hayalet’ çarşıda iskontolu günler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN