Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tazminatsız karşılıklı fesih

Giriş Tarihi: 9.11.2016
Tazminatsız karşılıklı fesih

Gençlerbirliği’nin 52’nci teknik adamı İbrahim Üzülmez’in 10 aylık görevi tarafların anlaşarak sözleşmeyi karşılıklı feshetmsiyle son buldu

Gençlerbirliği Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez önceki akşam yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Uzun süren görüşmelerin ardından taraflar anlaşarak Üzülmez'in sözleşmesini karşılıklı fesih ettiler. Gençlerbirliği Kulüp Başkanı İlhan Cavcav'ın katılmadığı toplantıya Başkanvekili Niyazi Akdaş, Arif Ölmez, Genel Sayman Sinan Gürsoy, İbrahim Üzülmez ve menajeri katıldı. Ancak taraflar arasındaki görüşme çok kısa sürdü. Alınan bilgiye göre karşılıklı şartlarda anlaşamayan taraflar düşünmek için süre istedikleri öğrenildi. Ancak, İbrahim Üzülmez'in Gençlerbirliği takımı ile yaptığı sözleşmede, taraflar tazminatsız olarak fesih yapabilir maddesi olduğu ve bu nedenle görüşmenin kısa sürdüğü ifade edildi. Tazminat alamayacak olan ve sözleşmesi 31 Mayıs 2017 tarihinde bitecek olan İbrahim Üzülmez'in, kalan 7 aylık maaşını istediği ve görüşmenin bu nedenle tıkandığı öğrenildi.

FESİH HİKAYESİ...
Menajer, otel ve Cavcav tesisleri arasında mekik dokudu. Saat 18:30. İbrahim Üzülmez İlhan Cavcav Tesisleri'ne geldi. Saat 18:45. Üzülmez tesislerden ayrıldı. Kısa bir süre yapılan görüşmenin ardından ayrılmakla ilgili bir açıklama yapmayan Üzülmez oteline gitti. Saat 19:20. Üzülmez'in menejeri Cavcav tesislerine geldi: Yaklaşık yarım saat sonra kulüp binasına Üzülmez'in menejeri Emrah Yıldız geldi ve yönetimle tekrar masaya oturdu. Ancak bu görüşmede 20 dakika sürdü. Saat 19:40. Menajer Emrah Yıldız Üzülmez'in oteline gitti. Yardımcıların parası konusunda herhangi bir problem çıkmadı. İbrahim Üzülmez'in ise kalan 7 aylık maaş alacakları konusunda sıkıntı çıktı. Üzülmez maaş alacaklarının tamamını, Cavcav ise 3 aylık vermek isteyince Menajer Emrah Yıldız İbrahim Üzülmez'in oteline tekrar gitti. Saat 20:20. İbrahim Üzülmez ve menajeri tesislere geldi. Tekrar masaya oturuldu. Yaklaşık 40 dakika süren görüşmenin ardından taraflar anlaşmaya vararak sözleşmeyi karşılıklı fesih ettiler. İbrahim Üzülmez ve Başkanvekili Niyazi Akdaş karşılıklı olarak helalleşerek birbirlerine hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler. İbrahim Üzülmez, "Bizim için en uygun olan şimdilik kulüpten ayrılmaktı" dedi. Başkan Vekili Niyazi Akdaş ise "Devamı her iki tarafa da zarar verecekti" diye konuştu. Başkan Cavcav da Ümit Özat'ın imza attığı törende, "Geçen yıl 8 oyuncu aldık. İbrahim Üzülmez, takım galip geldiğinde kendi aldığı adamların iyi olduğunu, maç kaybettiğinde ise başkanın yanlış transfer yaptığını ifade etti. Bunun üzerine değişiklik yapılması gerektiğine kanaat getirdi" dedi.

35 YILDA 53 TEKNİK ADAM
İlhan Cavcav, 1981 yılından beri kesintisiz başkanlık yaptığı 35 yılda 53 kez teknik adam değişikliğine gitti. Türkiye'nin en çok teknik direktör değiştiren kulüp başkanı İlhan Cavcav, 2015 yılının sonunda teknik direktörlüğü en çok takım değiştiren Yılmaz Vural'ı getirdi. Ancak bu beraberlik sadece 6 gün sürdü. Cavcav, takımın başına İbrahim Üzülmez'i getirdi. Geçen Ağustos'ta Cavcav, teknik direktörü Üzülmez için "Bizim hocanın dini, imanı para. Ne transfere ne paraya doyuyor. Düşünüyorum da sahte para bastırılıyorsa, bastırayım, bunun önüne yığayım, al arkadaş sana para diyeyim" dedi. Üzülmez ise "Hiçbir zaman parayı dinimin, kitabımın önüne geçirmedim" diye cevap verdi.

İMZAYI ATTI, ELİNİ ÖPTÜ
İbrahim Üzülmez ile yollarını ayıran Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Ümit Özat ile anlaştı. İmza töreni öncesi açıklamalarda bulunan Cavcav, İbrahim Üzülmez'e teşekkür etti. Gençlerbirliği camiasından 16 yıl önce kaptan olarak ayrıldığını hatırlatan Ümit Özat, imza töreninin ardından İlhan Cavcav'ın elini öptü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tazminatsız karşılıklı fesih
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN