Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beypazarı UNESCO yolunda

Giriş Tarihi: 11.11.2016
Beypazarı UNESCO yolunda

İlçenin UNESCO’ya kabul edilmesi için Beypazarı’nın markaları da seferberlik başlattı. Beypazarı Maden Suyu Yönetim Kurulu Başkanı Ercan, “Beypazarı’nı dünya tanımalı” dedi

Dünya Mirası Türkiye Projesini yürüten Türkiye Turizm ve Tanıtma Platformu (TUTAP), başkent Ankara'nın turizmi, tarihi, kültürü ve yöresel zenginlikleri ile öne çıkan ilçesi Beypazarı'nın UNESCO Dünya Miras Listesi'ne adaylık yolunda olduğunu açıkladı. TUTAP Genel Başkanı Fikret Yıldız, yıllardır Beypazarı ismini ulusal ve uluslararası alanda markalaştıran Beypazarı Maden Suları'nın ilçenin UNESCO'ya kabul edilmesi için elinden gelen her türlü desteği sağlamasının da çok anlamlı olduğunu ve bu duyarlılığın herkese örnek olması gerektiğini ifade etti.

KRİTERLERİ FAZLASIYLA TAŞIYOR
Beypazarı Maden Suyu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Ercan konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Beypazarı tarihi, sosyal, doğal güzellikleri ve yeraltı zenginlikleri ile gizli kalmış bir cennet. Bu cenneti hem tüm Türkiye hem de tüm Dünya tanımalı. UNESCO'ya üye olabilmek için belirlenen 10 kriterden birine sahip olmak yeterli, bize ne mutlu ki ilçemiz birden çok kritere erişmiş vaziyette. Bu nedenle Dünya Mirası listesine girmeyi fazlasıyla hak eden ilçemiz için yapılacak olan her çalışmanın içinde yer almak bizim için büyük bir mutluluk kaynağı" dedi. Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan kadar kedilerinin de bu tanıtım için heyecanlı olduklarını belirten Niyazi Ercan, tüm ülkede ve yurtdışında Beypazarı ismini ilçenin doğal zenginliği olan maden suyunu yıllardır en iyi şekilde tüketiciye sunduklarını, sektör liderliği sayesinde ulaştığı her yerde Beypazarı ismini en iyi şekilde temsil ettiklerini ve bundan sonra gelecek süreçlerde de Beypazarı'nı bir marka olarak sunmak bizim en önemli hedefleri olduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beypazarı UNESCO yolunda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN