Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstihdamın yükünü İnşaat sırtlıyor

İnşaat sektöründe hizmet veren köklü firmalar her yıl binlerce kişinin standartlarını yükseltmesini sağlıyor

Giriş Tarihi: 12.11.2016
İstihdamın yükünü İnşaat sırtlıyor
İstihdam denilince ilk akla gelen sanayi kuruluşları olsa da özellikle büyükşehirlerde yükselen dev konut ve iş merkezi projeleri istihdam sorununu gideren gizli kahramanlar konumundalar. Sıvacısından, demircisine; boyacısından, karocusuna kadar onlarca kalemde kişiye iş olanağı sunan inşaat firmaları, nitelikli ve niteliksiz yüz bini aşkın kişiyi doğrudan istihdam ediyor. Ankara ve İstanbul'da onlarca yıldır faaliyette bulunan ve sembol projeler üreten inşaat firmaları ise gerek ince işçilik, gerekse proje büyüklüğü nedeniyle çok sayıda devasa sanayi kuruluşunu bile istihdamda geçebiliyor.

BİN KİŞİYE İŞ İMKANI
Bugüne kadar 6 binden fazla kişiyi lüks konutla tanıştırdıklarını; ürettikleri projelerde yüz binlere iş imkanı sağladıklarını söyleyen BESA Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, yeni başladıkları 604 konutluk Kent İncek projesinin hem inşaat sürecinde hem de sonrasında en az bin kişiye doğrudan ya da dolaylı olarak iş kapısı açtıklarını dile getirdi.

'KENT İNCEK'
Son yıllarda Ankara'nın en gözde yerleşim yerlerinden İncek'te inşa edilen Kent İncek, 54 bin metrekare üzerinde inşa ediliyor. Toplam 7 blokta yer alan 604 konuttan oluşacak Kent İncek'te, 1+1, 3+1 ve 4+1'in yanında 2 farklı tipte 2+1 yer alacak. 33 bin metrekarelik peyzaj alanıyla konut sahiplerine doğanın ortasında yaşam sunacak olan Kent İncek'te çocuk oyun alanları, tenis kortu, basketbol sahası, kapalı yüzme havuzu ve spor merkezi de yer alacak. Açık ve kapalı otoparkların konut sahiplerine sunulacağı Kent İncek, Mogan Gölü manzarası ve kolay ulaşım sağlanan lokasyonuyla da dikkati çekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstihdamın yükünü İnşaat sırtlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN