Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evcil Hayvanlar Parkı ziyaretçilerini ağırlıyor

Giriş Tarihi: 14.11.2016
Evcil Hayvanlar Parkı ziyaretçilerini ağırlıyor

Büyükşehir Belediyesi’nin Keçiören Evcil Hayvanlar Parkı, sonbaharın güzel günlerini fırsat bilen ziyaretçilerini konuk ediyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan ve 18 yıldır, 7'den 70'e her yaştan ziyaretçilerine hayvan sevgisi aşılayan Keçiören Evcil Hayvanlar Parkı, Sonbahar'ın güzel günlerinde konuklarını ağırlıyor. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı'nca Keçiören'in Uyanış Mahallesi'nde, 19 dönümlük alana kurulan Evcil Hayvanlar Parkı'nda, Ankara keçisinden Ankara kedisine, tavşanlardan midilli atlarına, köpekten balığa kadar birçok hayvan türü ziyaretçileriyle buluşuyor.

ÖĞRENCİLER TURLARLA GELİYOR
Parkta nesli tüketmekte olan çok sayıda hayvan türü de özel koruma altına alınıyor, bakım ve beslenmeleri sağlanıyor. Ankara'nın önemli parklarından biri olan ve hayvanların korunmasına, çoğalmasına da imkan sağlanan parkta, onlarca tür hayvan barındırılıyor. Başkentin simgelerinden Ankara kedisiyle tanışmak ve bu ırk hakkında doğru bilgi edinmek isteyenler için hazırlanan Ankara kedisi bölümünde, bu konuda ayrıntılı bilgiler bulunuyor. Nesli tükenme tehlikesi altında olan daha birçok hayvan da burada koruma altına alınarak, devamlılıkları sağlanıyor. Keçiören Evcil Hayvanlar Parkı, 10.00-23.00 saatleri arasında Ankara'nın her semtinden misafirlerini ağırlarken, öğrenciler için okullar tarafından düzenlenen turlarla da Başkentli çocuklara hayvan sevgisi aşılanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evcil Hayvanlar Parkı ziyaretçilerini ağırlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN