Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sürücülere kışlık bakım uyarısı

Giriş Tarihi: 16.11.2016
Sürücülere kışlık bakım uyarısı

Araçların kışlık bakımları yaptırılmadığı zaman kazalara sebebiyet verebileceğini söyleyen İvedik’teki sanayi ustaları, “Antifriz kullanımı hayati öneme sahip, kış lastikleri de kar düşmeden taktırılmalı” dedi

Ankara İvedik Organize Sanayi Bölgesi oto tamirci ustaları, kış aylarının yaklaşmasıyla araç sahiplerine bir dizi tavsiyelerde bulundu. Özellikle soğuk havalarda antifriz kullanımın hayati öneme sahip olduğunu dile getiren ustalar, kış lastiklerinin de kar düşmeden taktırılması gerektiğini söyledi. Araçların kışlık bakımlarının yaptırılmadığı zaman kazalara sebebiyet vereceğini söyleyen Ankara Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Mustafa Arslanoğlu da, "Kasım ayından başlamak kaydıyla, nisan ayına kadar kış lastiklerini taktırmalarını öneriyoruz" şeklinde konuştu.

"SİLECEK VE AKÜYE BAKIN"
Arslanoğlu, "Kar yağdığı zaman kış lastiği takılacak" algısının da yanlış olduğuna işaret ederek şunları kaydetti: "Toplumumuzda şöyle bir algı var; 'Kar yağdığı zaman kış lastiği takılacak' hayır, öyle bir şey yok. Sıcaklık 7 derecenin altına düştüğü zaman sürücülere kış lastiklerini takmalarını öneriyoruz. Çünkü kış lastikleri soğuğa, kara ve yağışlı havalara uygun kalitede üretilmektedir. Normal şartlarda bu bakımlar yaptırılmadığı zaman kazalara sebebiyet verir. Bu da hem maddi açıdan hem de sağlık açısından zararlıdır." Oto tamirci ustası Murat Kaplan ise, soğuk havalarda sürücülerin mutlaka antifriz kullanılması gerektiğine dikkat çekerek, "Antifriz, akü ve sileceklere mutlaka bakılmalı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sürücülere kışlık bakım uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN