Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Ölüm virajı’ acil çözüm bekliyor

Giriş Tarihi: 17.11.2016
‘Ölüm virajı’ acil çözüm bekliyor

Keskin virajı nedeniyle kazalara sebep olan Bostancık Caddesi’ne, mahalleli ve esnaf “ölüm virajı” ismini verdi. Vatandaşlar yetkililerden çözüm beklediklerini söyledi

Altındağ Bostancık Caddesi, yaşanan ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaları nedeniyle mahalle sakinlerinin ve esnafın çilesi haline geldi. Cadde üzerinde hızlı seyreden araçlar, aniden keskinleşen virajda kaldırıma çıkıp iş yerleri ve binalara çarparak durabiliyor. Kazalar nedeniyle dışarı çıkamaz olduklarını belirten vatandaşlar, her an tehlike içinde olduklarını ve yetkililerden yardım talep ettiklerini ifade etti.

"FREN SESİNDEN GINA GELDİ"
Cadde üzerinde esnaf olan Ferhat Polat, tehlikeye neden olan yerin çok keskin bir viraj olduğunu anlatarak, virajı alamayan sürücülerin yolun karşısına ya da dükkanlara girdiğini ve ölümlü ya da yaralamalı kazaların meydana geldiğini söyledi. Kış aylarında daha çok kazanın yaşandığını belirten Polat, "Daha kış gelmedi ve kar yağmadı. Kar yağınca buradaki kazalar daha fazla oluyor. Artık fren sesi duymaktan gına geldi. Çoluk çocuk dışarı çıkamaz olduk bu yol yüzünden. Her an panik içindeyiz" diye konuştu. Bir başka esnaf Fahri Karahaliloğlu, kış aylarında hava biraz yağışlı olduğu zamanlarda günde en az 10 kazanın meydana geldiğini ifade ederek, "Virajın az yukarısında trafik lambaları var. İnsanlar trafik lambalarından sonra sanki bir yarış yapar gibi kalkış yapıyorlar ve virajı fark etmedikleri için ani fren yapıp aracın kaymasıyla beraber kaza yapıyorlar. Buraya acil çözüm bulunsun" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Ölüm virajı’ acil çözüm bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN