Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ağaçlara kıyan başkan’a tepki

Altı ağacı kesen ancak tek ağaç kesmiş gibi açıklama yapan CHP’li Çankaya Belediye Başkanı Taşdelen’e tepkiler sürüyor. Vatandaşlar sözde ağaçsever “Gezi’cileri” eyleme çağırdı

Giriş Tarihi: 22.11.2016
Ağaçlara kıyan başkan’a tepki
CHP'li Çankaya Belediyesi kendisine ait Kavaklıdere'deki Çağdaş Sanatlar Merkezi önünde bulunan 6 dev ağacı gece geç saatlerde yaptığı operasyonla kesti. SABAH Ankara tarafından gündeme getirilen ağaç katliamının ardından Çankaya Belediyesi sosyal medyadan, "Çürümüş, içi boşalmış ve düşme tehlikesi bulunan kavak ağacı tehlike arz ettiğinden kesilmiştir" açıklamasını yaptı.

ALTISI DA MI ÇÜRÜKTÜ?
Kennedy Caddesi üzerindeki 6 ağacı kesen ancak sanki tek bir ağacı kesmiş gibi davranan Çankaya Belediyesi'nin yaptığı bu açıklama kimseyi tatmin etmedi. Bazı vatandaşlar, "Ağaçların altısı da mı çürüktü?" diye sorarken bazıları ise Gezi olaylarında ve 1071 Malazgirt Bulvarı'nın yapımında başkenti ateşe veren sözde ağaç severleri göreve çağırdı.

GEZİ'CİLERDEN TIK YOK
Sosyal paylaşım siteleri Twitter ve Facebook üzerinden Çankaya Belediyesi'ne ve Belediye Başkanı Alper Taşdelen'e tepkiler yağarken Hamza Aydoğdu isimli bir Twitter kullanıcısı, "Ağaç sevdalısı Gezicilerden tık yok" dedi. Semagun isimli bir vatandaş ağaç katliamına, "Geziciler neredesiniz?" diyerek tepki gösterirken Muhammet Erdoğan ise, "Çankaya Belediyesi ağaç kesiyor. Geziciler sessiz kalıyor. Nerede kaldı sizin ağaç sevginiz" ifadelerini kullandı.

'GÖLGESİNDE OTURUYORLARDI'
Ağaç katliamına bir tepki de AK Parti Çankaya İlçe Başkanı Ali Güven'den geldi. SABAH Ankara'ya konuşan Başkan Güven, "Kennedy Caddesi, Gezi olayları sırasında Ankara'daki merkez noktalardan biriydi. CHP'li milletvekilleri bu ağaçların gölgesinde oturuyordu. Ancak şimdi kendi belediyeleri bu ağaçları yok etti. Sözde çevreci değil, özde çevreci olmak lazım. Çankaya Belediyesi 6 dev ağacı keserek sözde ağaç sever olduğunu gösterdi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ağaçlara kıyan başkan’a tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN