Türkiye'nin en iyi haber sitesi

104 kahramanın yakını duygusal gecede buluştu

Büyükşehir Belediyesi başta Ankara olmak üzere çeşitli illerden gelen 15 Temmuz şehitlerinin yakınlarını ATO Congresium’da ağırladı. Buluşmada duygusal anlar yaşandı

Giriş Tarihi: 23.11.2016
104 kahramanın yakını duygusal gecede buluştu
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 15 Temmuz şehitlerinin yakınlarıyla bir araya geldi. ATO Congresium'da düzenlenen '15 Temmuz Şehit Aileleri Buluşması'na, başta Ankara olmak üzere çeşitli illerden gelen 104 şehidin 600 yakını katıldı. Başkan Gökçek ve eşi Nevin Gökçek'in ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmaya Ankara Valisi Ercan Topaca, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı Lokman Aylar, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri ve davetliler katıldı. Etkinlikte bir konuşma yapan Başkan Gökçek "15 Temmuz'u hep beraber yaşadık. Sadece Ankara'mızda 155 şehit verdik. Onların sayesinde şu salonda oturuyoruz. Bu memleketi kurtaran onlar. İnşallah cennette sizlerin şefaatçisi olacaklar, buna iman ediyoruz" dedi.

KONUTLAR TESLİM EDİLDİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın selamlarını ileten Gökçek şöyle dedi: "Eğer devlet olarak sizlere karşı eksiklerimiz, kusurlarımız varsa, lütfen affedin. Şehit ailelerimize görevimizi yerine getirmek maksadıyla, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla bir takım hususlar teker teker yerine getirildi. Ankara'da 155 aileye konutları teslim edildi. Şehit ailelerimizin birinci dereceden ikişer yakını, Aile Bakanlığı vasıtasıyla değişik bakanlıklarda işe yerleştirildi, yerleştirilmeye devam ediliyor. Ailelerden belirli bir kısmı tazminatlarını aldı. Bazılarının maaşları bağlandı, bazılarının da evrakı tamamlama noktasında."

15 TEMMUZ BÜYÜ K BİR TRAVMAYDI
Ankara Valisi Topaca da 15 Temmuz darbe girişimi yaşandığı sırada Hatay'da görev yaptığını hatırlatarak, "15 Temmuz, milletimiz, devletimiz için demokrasimiz için büyük bir travmaydı. Hep birlikte yaşadığımız büyük bir ihanet girişimiydi. Bunu en yoğun hisseden illerimizin başında başkentimiz gelmektedir. Hatay'da da ciddi mücadeleler oldu. Ama en büyük mücadele, en çok kaybımız, şehidimiz, başkentte oldu. Bu vesileyle şehit yakınlarına bir kez daha Cenab-ı Hak'tan sabır diliyoruz" diye konuştu.

ÇOCUKLARA HEDİYE DAĞITILDI
15 Temmuz şehitleriyle ilgili yazılan şiirlerin okunduğu ve ney dinletisinin gerçekleştiği davette, Başkan Gökçek şehit yakınlarının masalarını tek tek ziyaret etti, dilek ve taleplerini dinledi Çocuklar top, bebek, araba ve tenis raketlerinden oluşan sürpriz hediyelerle sevindirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
104 kahramanın yakını duygusal gecede buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN