Savaşlar olmasın çocuklar ölmesin

Ankara Valiliği tarafından düzenlenen Dünya Çocuk Hakları Günü etkinliğine katılan minikler dünya barışı için bir dilek tuttu: Savaşsız bir dünya istiyoruz, ne olur artık çocuklar ölmesin

Giriş Tarihi: 24.11.2016
Savaşlar olmasın çocuklar ölmesin
Ankara Valiliği himayesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde hayata geçen "Çocuk Dostu Şehir Ankara Uygulamaları" kapsamında Dünya Çocuk Hakları Günü kutlandı. MEB Şûra Salonu'nda düzenlenen etkinliğe katılan minikler renkli görüntüler oluşturdu. Anlamlı güne komşu ülkelerdeki savaşlarda yaşanan insanlık dramı damga vurdu. Açılışta konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, dünya üzerinde yaşanan savaşlarda hayatını kaybeden çocuklara değindi.

ANLAMLI GÜNDE, ANLAMLI DİLEK
"Bu anlamlı günde onlar için bir dilek tutalım" diyen Bardakçı, "dünyaya gelen her çocuğun özgür, sağlıklı ve güven içinde yaşama hakkı varadır. Sevgili çocuklar bizler, sizlerden ümitliyiz. Sizler için yaşıyoruz; bütün planlamalarımızı, çalışmalarımızı ve geleceğimizi sizler için şekillendiriyoruz" dedi. Bardakçı "Büyük bir üzüntümü de dile getirmek istiyorum. Hemen yanı başımızda savaşlar nedeniyle çocuklar öldürülüyor. Bu anlamlı günde bir dilekte bulunalım; tüm dünya sırf çocuklar için, çocukların yaşaması ve mutlu olması için savaşları durdursun. Bitsin bu savaşlar, bitsin ki çocuklar savaş mağduru olmasın, çocuklar yaşasın" diye konuştu.

ŞARKI SÖYLEYİP DANS ETTİLER
Hem gecenin sahibi hem de etkinliğin kahramanları olan çocuklar ise hem eğlendi hem de eğlendirdi. Hazırladıkları birçok gösteriyi izleyicilere sunan minikler, gece boyu şarkı söyleyip dans etti. "Çocuk Hakları" konulu oratoryo gösterileri konuklar tarafından ayakta alkışlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Savaşlar olmasın çocuklar ölmesin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN