Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özel güne özel kutlama

Mamak’ta bulunan okullarda öğretmenler arası düzenlenen resim ve şiir yarışmasında dereceye girenlere ödülleri törenle verildi

Giriş Tarihi: 27.11.2016
Özel güne özel kutlama
Mamak Milli Eğitim Müdürlüğü'nce Öğretmenler Günü nedeniyle özel bir program düzenledi. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kongre Merkezi'nden düzenlenen programa Mamak Kaymakamı Ali Mantı, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Mamak Belediyesi Meclis Başkan Vekili Erdal Ak, Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney ve öğretmenler katıldı.

ÖDÜLLER VERİLDİ
Mamak Kaymakamı Ali Mantı, "Öğretmenlerimiz ülkemizin her köşesinde görev yapıyor. Sizlerden istirhamım doğru düşünen, hak ve hakikati savunan, ülkesine ve milletine bağlı nesiller yetiştirmesizdir" dedi. Toplumların ilerlemesinin eğitimle mümkün olacağını dile getiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül de, "Sizler bu milletin istikbalini hazırlıyorsunuz. Gönülden gelen çok önemli bir vazife icra ediyorsunuz" dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney ise, "Bir harfin yükü bir dağ yükü gibidir. Harfle sembolleşen ilimdir, irfandır, erdemdir" dedi. Programda Mamak'ta bulunan okullarda öğretmenler arası yapılan resim, şiir, mektup yarışmasında dereceye giren öğretmenlerin plaketleri de dağıtıldı.

İLKOKUL ÖĞRETMENİMİ HİÇ UNUTMAM
Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da Estergon Türk Kültür Merkezi'nde düzenlenen kutlamada ilkokul öğretmeni Musa Kazım Türk'ü hiç unutmadığını ve sigaraya hiç başlamamasında onun etkili olduğunu anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özel güne özel kutlama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN