Bu yılın ilk kanser semineri Nenehatun Aile Merkezi’nde

Geçtiğimiz yıllarda binlerce Mamaklı kadına ulaşarak kanser hakkında bilgilendirme semineri düzenleyen Mamak Belediyesi ve KETEM kanser seminerlerine yeniden başlıyor

Giriş Tarihi: 28.11.2016
Bu yılın ilk kanser semineri Nenehatun Aile Merkezi’nde
Mamak Belediyesi'nin Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) işbirliğiyle düzenlediği kanser seminerlerinin yeni dönemde ilki Nenehatun Aile Merkezi'nde 1 Aralık Perşembe günü saat 14.00'te yapılacak. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "KETEM ile işbirliği yaparak Mamaklı kadınlarımızı kansere karşı bilinçlendirmeye bu yıl da devam edeceğiz. Hepimiz kanserde erken teşhisin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Erken teşhis için bireylerin asgari bir bilinç düzeyine erişmesi gerekiyor. İlk belirtilerin fakına varabilen vatandaşlar aynı zamanda KETEM'ler aracılığıyla neler yapabileceğini ve nasıl hareket edebileceğini de öğrenecek. Bu manada düzenlenen seminerlere tüm Mamaklı kadınları bekliyoruz" dedi.

DETAYLI OLARAK ANLATILACAK
Seminerlerde katılımcılara rahim ağzı kanseri, kalın bağırsak kanseri ve meme kanseri hakkında bilgilendirilecek. Sigara ve beslenmenin kanserle olan ilişkisinin de ele alınacağı seminerlerde KETEM bünyesinde yapılan taramalar hakkında da katılımcılara geniş bilgi veriliyor. Seminerler KETEM görevlileri Dr. Filiz Temel, Dr. Neşe Canoler tarafından gerçekleştiriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu yılın ilk kanser semineri Nenehatun Aile Merkezi’nde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN