Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yetim ve öksüzlere ‘sıcacık’ ayakkabı

Giriş Tarihi: 29.11.2016
Yetim ve öksüzlere ‘sıcacık’ ayakkabı

Başkentli hayırseverler Etimesgut’taki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına kışlık ayakkabı yardımında bulundu. Ayakkabılarına kavuşan çocukların yüzleri güldü

Ankara merkezli İnsanlık Durağı Derneği, geleneksel kış yadımlarına bu yıl yetim ve öksüz çocuklardan başladı. Dernek Başkanı Osman Arslan ve yardım gönüllüleri, Etimesgut Ali Suavi Ortaokulu'nda onlarca ihtiyaç sahibi öğrenciye kışlık ayakkabı yardımında bulundu. Yeni ayakkabılarını giyen öğrencilerin mutluluğu ise gözlerinden okundu.

FATURALARI DA ÖDENİYOR
Valilik, Sosyal Politikalar, kaymakamlık ve belediyelerle işbirliği içerisinde faaliyet yürüten dernek, başkentte bugüne kadar yüzlerce ihtiyaç sahibinin yüzünü güldürdü. Üyeler ve hayırseverler tarafından toplanan yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştıran dernek; gıdadan giyeceğe, kömürden elektrik faturalarına kadar onlarca konuda yardımlarda bulunuyor. Sonbaharla birlikte kış yardımlarını sahiplerine ulaştırmaya hız verdiklerini belirten dernek başkanı Arslan, "Ankara'nın hemen her yerinde ilgili kurum ve kişilerimizin ya da gönüllü hayırseverlerin aracılığıyla belirlediğimiz bu insanlara elimizi uzatmaya çalışıyoruz. Yine sağlık ya da eğitim gibi ihtiyaçlarında da yetkili kurumlarla görüşüyoruz. Bu geleneksel bir iyilik hareketi oldu. Bugün buradaki yetim ve öksüz çocuklarımıza ayakkabı dağıttık, üşüyen ayaklarını ısıtarak belki bir nebze aile sıcaklığı verebiliriz" dedi. Arslan, "Etimesgut'ta bulunan Ali Suavi Ortaokulunda Okul Müdürü Gökhan Danama ve Okul Müdür Yardımcısı Aydın Vural ile yapmış olduğumuz çalışmada ihtiyaç sahibi çocuklar için kışlık botları çocuklara ulaştırdık. Tabi mülteci ailelerimiz de burada geniş bir destek verilen grupta. Sosyal devlet olabilme adına çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yetim ve öksüzlere ‘sıcacık’ ayakkabı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN