Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rüzgârlı modeli tüm Ankara’ya

Giriş Tarihi: 1.12.2016
Rüzgârlı modeli tüm Ankara’ya

Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek Rüzgarlı Sokak’taki otopark uygulamasının ilerleyen günlerde Ankara genelinde tüm kritik cadde ve sokaklarda uygulanacağını belirtti

Rüzgarlı Sokak ile çevresindeki cadde ve sokaklarda bulunan yol boyu otoparklar Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan BELTAŞ AŞ'ye Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nin kasım ayı olağan toplantısında devredilmişti. Rüzgarlı Sokak'ta geçtiğimiz yıl temmuz ayında yaşanan otopark cinayetinde 21 yaşındaki Mehmet Karagöz hayatını kaybetmiş, bunun üzerine Büyükşehir Belediyesi, Ankara genelinde yol boyu tüm otoparkları ücretsiz hale getirmişti. Aradan geçen 1.5 yıllık süre zarfında Rüzgârlı esnafı benzer sorunlar yaşamaya başladı. Büyükşehir Belediyesi'ne başvuruda bulunan esnaf, yeni bir düzenleme yapılmasını istedi.

'PARA VERMEYE RAZIYIZ'
Rüzgarlı Sokak'ta bulunan esnafın toplanarak kendisine geldiğini belirten Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Rüzgarlı'da bulunan esnaf toplanarak bana geldi ve caddede otopark sorunu yaşandığını söyledi. Genellikle çift sıra araç parkı yapılması ve bu nedenle caddede trafik sorunu yaşandığını belirten esnaf, 'Belediyeye ait çalışanlar burada kontrolü sağlasın, para ödemeye de razıyız' dedi. Biz de bunun üzerine meclis kararı alarak Rüzgârlı Sokak ve çevresinde yeni bir otopark uygulamasına geçtik" ifadelerini kullandı.

TÜM ANKARA'DA YAYGINLAŞACAK
Meclis'te alınan kararla yol boyu otoparkları 25 yıl süreyle işletecek olan BELTAŞ 25 dakikaya kadar olan parkları ücretsiz yapması beklenirken 4 saatlik otopark süresini ise 5 TL ile ücretlendirilecek. SABAH Ankara'ya konuşan Başkan Gökçek, "Rüzgarlı Sokak'ta hayata geçirilecek otopark sistemi ilerleyen günlerde başkentin diğer kritik cadde ve sokaklarında da yaygınlaştırılacak" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rüzgârlı modeli tüm Ankara’ya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN