Başkentte gençlik ‘evet’ diyor

Giriş Tarihi: 17.3.2017
Başkentte gençlik ‘evet’ diyor

15 Temmuz’da tankların önüne bedenlerini siper eden gençlerden Cumhurbaşkanlığı Sistemine şimdiden 600 bin destek geldi

Ankaralı gençler, Türkiye'nin istikbal ve istiklal oylaması olan 16 Nisan referandumu kararlarını verdi. AK gençler, "Bu bir memleket meselesi, köpeklerle üzerimize saldıran dünyaya karşı özgürleşmek için evet" diyor. Seçime bir ay kala başkentteki seçim çalışmalarını SABAH Ankara'ya değerlendiren AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Kurtcan Çelebi, "Ankaralı gençler adeta bize örnek oluyor, tankın önüne atlayan bu gençler şimdi aynı hissiyatla Cumhurbaşkanlığı sistemine omuz veriyor. 600 bin gence ulaştık, çalışmalar devam ediyor. Öte yandan CHP'nin hayır'ını anlatamadığı gençler bile bize gelmeye başladı" dedi.

SANDIĞA "GENÇ" DOPİNG
Başkan Çelebi, Türkiye'yi yeni sistem ve anayasaya kavuşturacak tarihi oylamada gençlere dikkat çekti, "En fazla oy potansiyeli olan ikinci grup olan gençlerimizden tam destek var" dedi. Çelebi, "Seçimin kaderini gençler belirleyecek çünkü onlar kendilerini için hazırlanan güçlü Türkiye'nin farkında, bunu istiyorlar. Gençlerin ilgisi çok büyük, üniversiteler ve kürsülerdeki yansıması bunu gösteriyor. Onların halk oylamasındaki tercihleri vatan ve millet için 'evet'ten yana. Kararlarını vermişler. 15 Temmuz ihanetinde 'Ben daha 17 yaşındayım, büyüklerim gitsin' demeyip sokağa, tankın önüne atlayan bu gençler şimdi aynı hissiyatla yeni sisteme omuz veriyor. Bu bizi çok duygulandırıyor, yaptığımız her çalışma ve bir araya geldiğimiz her toplantıda öylesine büyük laflar ediyor, evet'in gerekçelerini anlatıyorlar ki adeta bizler onların yanında öğrenci kalıyoruz. Öyle ki üniversite öğrencileri sınav aralarında merkezlerimize geliyor, yüzlerce mail ve telefon aldık. Seçim çalışmalarında görev almak istiyoruz, yeni sistemi anlatmak, yardımcı olmak istiyoruz diyorlar" şeklinde konuştu.

"DESTEK YÜZDE 70"
Ankara'da 2 bin kişilik temel ekiple birlikte yüzlerce gönüllü ile çalıştıklarına dikkat çeken Çelebi, "Başkentte yaptığımız anket ve ziyaretler kapsamında gençlerden şimdilik yüzde 70'lik bir destek var. Seçime kadar da artacak" dedi. Çelebi, "Avrupalı ülkelerin harami davranışı gençlerimizi titretti. Birkaç gündür bize ulaşan gençlerdeki genel kanı, 'Bu bir memleket meselesi, dünyaya karşı özgürleşmek için evet şart' diyorlar. Ankara'da toplam yeni seçmenle birlikte 963 bin 173 genç seçmen var. Cumhurbaşkanımız startı verdiği günden bu yana bunların yüzde 60'ından fazlasına ulaştık. Çat kapı ulaştığımız genç seçmen sayısı bugün itibariyle 25 bin civarında. Bunun dışında stant çalışmalarında 100 bin genç seçmene daha ulaştık. Sokak, kapı ve salon tarama toplantılarında 500 bin gençle buluştuk. 16 Nisan'a kadar tüm seçmene ulaşma hedefimiz var. Gençlerle, sokakta, pazarda, evde, her alanda bir araya geliyoruz. Onlara özel çıkardığımız 'evet' gazetesi ile 18 madde ve genç kazanımları anlatıyoruz" diye konuştu.

STANT BASMA PROVOKASYONU
CHP gençlik kollarının kendilerine yönelik provokatif çalışmalarına da değinen Çelebi, "CHP'liler seçime değil bize odaklanmış, stantlarını bırakıp bizim stantlarda olay çıkarıyor" dedi. Çelebi, "Özellikle Çankaya bölgesinde provokasyon ile karşılaşıyoruz. Hayırcıların stantlarımıza, bizi ziyaret edip bilgi almaya çalışanlara bile tahammülü yok, o kadar demokratlar. Bilgi almaya gelenlere açıklama yapmamıza müdahale ediyorlar. AK Parti teşkilatları dersine çok iyi çalıştı ve 'neden evet'i mantıklı delillerle anlatıyor. Ancak CHP teşkilatları sadece algıya çalışıyor, 'hayır'da bile net değiller. Çok kuvvetsizler. Başkentteki gençleri izlediğimizde açıkça bunu gördük" dedi.

CHP'Lİ GENÇLER BİZE GELİYOR
Hayır cephesinin 18 maddelik anayasa değişikliğinden habersiz olduğunu belirten Çelebi, "Genel merkezlerinden üretilen yalanı yayarken, yanlarına neden hayır'ı anlatın diye gelen çocukları bile kaçırıyorlar" dedi. Çelebi, "Son birkaç haftadır CHP'li gençlere destek oluyoruz, bize gelip neden evet neden hayır'ı anlatmamızı istiyorlar. Başbakanımızın ilk kez oy kullanacak gençlere özel yazdığı mektuplarımızı 70 bin gence ulaştırdık. Ankara'da gençlerimizin büyük bölümüne ulaştık, hatta ikinci kez ziyaret ettik. Ülkücü gençlerle ortak programlar yapıyoruz, MHP'den ve AK Parti'den birer genel başkan yardımcısının katıldığı programlarımız oluyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkentte gençlik ‘evet’ diyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN